• Szkolna Kasa Oszczędności

Ogłoszenie dla przedstawicieli ustawowych lub opiekunów prawnych dzieci posiadających rachunki SKO

PKO BP informuje, że od 4 sierpnia 2018 roku zmieniają się ogólne warunki prowadzenia i obsługi rachunków SKO. Szczegółowy opis zmian dostępny jest na stronie internetowej pkobp.pl/zmiany2018 lub w dowolnym oddziale banku.

W naszej szkole od stycznia 2013 r. działa SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI.

Przeznaczeniem SKO jest indywidualne gromadzenie i przechowywanie środków pieniężnych przez dzieci w wieku 6-13 lat będących członkami SKO oraz korzystanie z innych usług bankowych oferowanych przez PKO Bank Polski SA.

Konto można założyć przez wypełnienie formularza i dostarczenie go do opiekuna SKO w szkole lub do Oddziału Banku.

Uczniowie dokonują wpłat gotówkowych w szkole u Opiekuna SKO (każdy poniedziałek) lub w Oddziale Banku.

Opiekunami SKO w naszej szkole są p. Małgorzata Nojszewska i p. Agnieszka Sabala.

Dzięki udziałowi w programie uczniowie:

• nauczą się zarządzania finansami osobistymi,
          • wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,
          • zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,
          • nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

Szczegółowe informacje można uzyskać na portalu internetowym NBP -  SKO

Blog tworzą: p. Ewa Wiśniewska oraz p. Małgorzata Nojszewska i p. Agnieszka Sabala.