Ogłoszenia

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki 2018

 

 

          W 2003 r. amerykański autor i ilustrator książek dla dzieci i młodzieży Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” (Kropka). Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a.

          Historia Vashti stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Dzisiaj to święto jest obchodzone w ponad stu krajach. Ma ono na celu pobudzać wyobraźnię i pomysłowość uczniów, a także zachęcać ich do tworzenia.

          Nauczyciele i wychowawcy w przedszkolach i szkołach organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty. Obchody „Międzynarodowego Dnia Kropki” są organizowane dla dzieci w różnym wieku, a Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania swojego talentu innym.

          Uczniowie wraz z wychowawcami naszej szkoły będą obchodzili to święto w piątek, 14 września. Prosimy, aby wszyscy tego dnia mieli na sobie kropki, mogą to być wzory na bluzkach, spodniach, chusteczkach, czapeczkach, albo kropki naklejone. Życzymy wszystkim wspaniałej twórczej zabawy, niepowtarzalnych pomysłów i odkrycia swoich talentów.

          Film o małej Vashti można obejrzeć TUTAJ

 

Opracowała:
Joanna Mańkowska

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Królowej Jadwigi
    05-200 Wołomin, ul. Poprzeczna 6
  • 22-776-42-21
    22-776-27-74

Galeria zdjęć