• „Szkoła do hymnu”

11 listopada to szczególna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Oddajemy cześć bohaterom walczącym o powrót naszej ojczyzny na mapę Europy po 123 latach niewoli. Wyrażamy radość i wdzięczność, że dzisiaj żyjemy w wolnej Polsce.

8 listopada 2019 r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży pt. „Szkoła do hymnu”.

O symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zebrała się na boisku. Najpierw uczniowie wysłuchali krótkiego wprowadzenia przybliżającego historię święta. Następnie wszyscy obecni w strojach galowych ozdobionych biało-czerwonymi kotylionami, w obecności pocztu sztandarowego, wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Wicedyrektor p. Jolanta Mosak, w imieniu dyrekcji szkoły, podziękowała uczniom i nauczycielom za udział w uroczystości.

Wydarzenie to było kontynuacją obchodów ubiegłorocznej akcji „Rekord dla Niepodległej” z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w której nasza szkoła również wzięła udział.

Na zakończenie uroczystości odśpiewano kilka pieśni legionowych tj.: „My Pierwsza Brygada”, „Rozkwitały pąki białych róż”.

W ten sposób uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Zdjęcia: Dawid Krasnodębski

Opracowała: Joanna Mańkowska