• Jasełka bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Przedstawienia jasełkowe, które są już tradycją naszej szkoły, wpisują się w ten wyjątkowy bożonarodzeniowy klimat. Staramy się w ten sposób pielęgnować obrzędy świąteczne, które dla Polaków są bardzo ważne.

Dnia 12 grudnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów klas integracyjnych: 1a, 4a i 5a pod opieką wychowawców i opiekunów - pań: Jolanty Świderek, Anny Polakowskiej, Magdaleny Banaszek, Jolanty Maciążek, Justyny Towstjenko, Kingi Wyszyńskiej, Małgorzaty Sopy, Małgorzaty Płachy. Uczniom towarzyszył chór szkolny pod opieką p. Krzysztofa Białasa. Program został wcześniej zaprezentowany w Miejskim Domu Kultury podczas Przeglądu Umiejętności Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością „Wierszem i Sercem Malowane”.

Artyści w pięknych strojach, przy dźwiękach nastrojowych kolęd i pastorałek przypomnieli widzom wydarzenia sprzed wielu lat. Historia związana z narodzinami Dzieciątka niezmiennie wzruszyła i starszych i młodszych. Świąteczna atmosfera towarzyszyła wszystkim podczas całego występu.

Występujący wraz z wychowawcami i opiekunami otrzymali wielkie brawa od widowni i wiele ciepłych słów od pani dyrektor Anety Stańczak.

Następnie dyrektor p. Aneta Stańczak i wicedyrektor p. Hanna Kamieniarz wręczyły dyplomy i upominki laureatom konkursów, które odbyły się w szkole w ostatnim czasie.

Laureaci I miejsca w konkursie na plakat „Kulturalny język bez przemocy” - kl. 2b

Laureaci II miejsca w konkursie na plakat „Kulturalny język bez przemocy” - kl. 3d

Laureaci III miejsca w konkursie na plakat „Kulturalny język bez przemocy” - kl. 2a

Laureaci szkolnego konkursu na kartkę świąteczną

Na zakończenie dyrektor szkoły p. Aneta Stańczak złożyła wszystkim obecnym życzenia zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Wesołych Świąt!

Zdjęcia: