• Pomoc dla Polaków z Kresów Wschodnich

Marzec 2020

Z okazji nadchodzącej Wielkanocy Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej rozpoczyna przygotowania do zbiórki paczek na rzecz Rodaków z dawnych Kresów Wschodnich.

Zwracamy się z apelem do ludzi dobrej woli o dar serca w postaci paczek świątecznych z żywnością, które będą zbierane w ramach corocznej akcji „POLACY KRESOWYM RODAKOM”.

W tym roku zbieramy dary dla ostatnich żyjących Kombatantów AK, ich rodzin, Sybiraków oraz polskich dzieci.

Organizatorzy akcji proszą o artykuły spożywcze: kawa, herbata, puszki rybne, mięsne, przyprawy, słodycze, ciastka, kasze, makarony i inne artykuły spożywcze o długim terminie ważności; nowe: gry planszowe, zabawki, przybory szkolne, pościel, koce, chemię gospodarstwa domowego oraz kartkę z życzeniami świątecznymi.

Przekonaliśmy się już wielokrotnie, że uczniowie naszej szkoły nigdy nie pozostają obojętni na taki apel. Liczymy na Wasze dary dla potrzebujących Rodaków.

Grudzień 2019

W związku z nadchodzącym świętami Bożego Narodzenia 2019 zwracamy się z apelem do ludzi dobrej woli o dar serca w postaci paczek świątecznych z żywnością, które będą zbierane w ramach corocznej akcji POLACY KRESOWYM RODAKOM. Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK.

W tym roku zbieramy dary dla ostatnich żyjących Kombatantów ich rodzin, Sybiraków oraz polskich dzieci.

Każdy przejaw pamięci o rodakach z Polski jest dla nich sygnałem, że mieszkańcy Polski nie zapomnieli o ich historii i trudnych przeżyciach. Organizatorzy akcji wręczając świąteczne dary często widzą łzy szczęścia i słyszą liczne podziękowania za udzielone wsparcie.

Organizatorzy akcji proszą o: kawę, herbatę, olej, kasze, ryż, konserwy (szczególnie szynkę), słodycze, ciastka, makarony, cukier, witaminy, owoce w puszce, przyprawy. Prosimy, aby podarowane produkty miały długi termin ważności i nie były pakowane w szklane pojemniki. Z wielką radością przyjmiemy nowe gry planszowe, przybory szkolne, książki, zabawki i koniecznie kartki ze świątecznymi życzeniami.

W szkole zbiórka będzie trwała do 3 grudnia 2019 r.

Już wielokrotnie przekonaliśmy się, że możemy liczyć na pomoc naszych uczniów i ich rodzin. Postarajmy się, by te Święta były wyjątkowe dla naszych Rodaków na wschodzie.

Marzec 2019

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zwracamy się z prośbą o dary dla ostatnich żyjących na terenie Białorusi żołnierzy Armii Krajowej i ich rodzin.

W pierwszej kolejności prosimy o: artykuły szkolne (plecaki, tornistry, piórniki, nowe obuwie szkolne, dresy), gry planszowe, książki dla dzieci i młodzieży, zabawki dla najmłodszych, słodycze, materiały patriotyczne (flagi, smycze itp.) oraz różnego rodzaju dewocjonalia (książeczki do nabożeństwa, różańce, obrazki święte itp.).

Można też podarować artykuły spożywcze o długim terminie ważności: kawa, herbata, konserwy rybne i mięsne, przyprawy, słodycze, ciastka, kasze, makarony oraz najważniejszy element: kartkę świąteczną z życzeniami.

Możemy w ten sposób przekazać naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich, że mimo iż nie mieszkają w granicach Polski, my o nich pamiętamy.

Wiemy, że możemy liczyć na Waszą pomoc.

Prosimy o przynoszenie darów do szkoły do 20 marca 2019 r.

Listopad 2018

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia społeczność naszej szkoły przyłączyła się do zbiórki darów dla kombatantów i dzieci z Kresów Wschodnich.

Zbieraliśmy artykuły szkolne, patriotyczne i spożywcze wraz ze świątecznymi życzeniami.

Za ogromne zaangażowanie, serce i udział w zbiórce darów otrzymaliśmy dyplom uznania wraz z podziękowaniem od organizatorów akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomagali naszych rodaków ze wschodu biorąc udział w zbiórce darów.

Luty 2018

W dniach 5 - 8 marca 2018 r. w naszej szkole odbyła się zbióka darów dla ostatnich żyjących na terenie Białorusi żołnierzy Armii Krajowej i dzieci z Kresów Wschodnich.

Podczas tegorocznej zbiórki wielkanocnej uczniowie podarowali naszym rodakom, mieszkającym na wschodzie m.in. artykuły szkolne oraz spożywcze wraz ze świątecznymi życzeniami.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom za ten piękny gest, świadczący o naszej pamięci i wdzięczności.

Grudzień 2016

Od 1 do 8 grudnia w naszej szkole odbyła się zbiórka paczek bożonarodzeniowych dla żołnierzy AK oraz polskich patriotów-kombatantów mieszkających na terenie dawnej RP, a obecnie Białorusi.

Żołnierze Ci, za walkę o niepodległość Polski, spędzili swoje młodzieńcze lata w niewoli okupanta sowieckiego, w okrutnych warunkach łagrów syberyjskich za kołem podbiegunowym m. in. w Workucie i Kołymie. Obecnie żyją na Białorusi w biedzie, w nadzwyczaj ciężkich warunkach. Każdy przejaw pamięci rodaków z Polski dodaje im sił i otuchy.

W związku z tym faktem uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji zbiórki żywności. Przynosiliśmy: kawę, herbatę, kasze, olej, ryż, szynkę w puszce, słodycze, makarony, cukier, witaminy, owoce w puszce.

Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy! smiley

Marzec 2016

Przed Wielkanocą w naszej szkole zorganizowana została zbiórka paczek dla żołnierzy AK oraz polskich patriotów-kombatantów mieszkających na terenie dawnej RP, a obecnie Białorusi.

Wraz z paczkami uczniowie przekazali własnoręcznie wykonane kartki wielkanocne z życzeniami świątecznymi.