• Święto Patronki i Dzień Nauczyciela

Dziejopis, dość tajemnicza osoba, ubrana na czarno wkroczyła majestatycznie na scenę, by przybliżyć uczniom naszej szkoły postać Jadwigi Andegaweńskiej.

Młodzi aktorzy wcielili się w role uczniów, przygotowujących się do sprawdzianu z historii oraz postaci z epoki, w której żyła nasza patronka.

Dowiedzieliśmy się, że młoda Jadwiga może być przykładem dla współczesnych wolontariuszy, gdyż pomagała najuboższym.

Święto patronki było także okazją do złożenia życzeń nauczycielom z okazji ich święta.

Piosenka „Przepraszamy Was”, w wykonaniu szkolnego chóru, skierowana do nauczycieli zakończyła uroczystość przygotowaną przez p. Anetę Wiercińską oraz klasę 5f.

Młodym aktorom gratulujemy!

Anna Jóźwik

O zaletach czytania nie musimy nikogo przekonywać. Czynność ta – niezbędna w naszym codziennym życiu – nie tylko uczy poprawności językowej, ortograficznej, utrwala interpunkcję czy rozwija wyobraźnię, ale także zbliża ludzi oraz jest świetnym sposobem na przyjemne spędzenie wolnego czasu.

O tych wszystkich wartościach rozmawialiśmy na lekcjach języka polskiego w kl. 4-8 z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który obchodzimy od 18 lat 29 września – w dzień urodzin bliskiej sercu wielu pokoleniom dzieci i młodzieży Janiny Porazińskiej, poetki, pisarki, autorki takich książek dla dzieci, jak „Kozucha kłamczucha” czy „Szewczyk Dratewka”.

Aby zaakcentować święto czytania, uczniowie zaprezentowali tę czynność najpiękniej jak potrafią, sięgając do różnych tekstów literatury, np. mitów, fragmentów lektur czy wierszy, które szczególnie wymagają zdolności retorycznych.

Monika Chmielińska

W tym roku uczniowie kl. 4-5 po raz kolejny przystąpili do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki.

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim jest kropka..

16 września nauczyciele i wychowawcy naszej szkoły przygotowali dla uczniów zadania, które pomogły rozwinąć ich wyobraźnię, odkryć talenty. Uczniowie uczestniczyli w wielu lekcjach z kropką w tle lub z kropką w roli głównej. Pomysłów było wiele i różnorodne.

Na przykład uczniowie klasy 4c z wychowawcą byli dzisiaj „zakropkowani”. Kolorowe kropki na ubraniach, buziach i rękach od rana rozweselały korytarze.

Do klasy 4c dołączyły klasy: 5b oraz 5g, które na lekcji matematyki rozwiązywały zadania matematyczne z wykorzystaniem kropek, odkodowywali rysunki z kropek, rozwiązywali krzyżówki, rebusy itp. W przerwach między kolejnymi zadaniami odpoczywali wykonując ćwiczenia z kropkami.

Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się dzisiaj bawili, obudzili swoją kreatywność, może nawet ktoś odkrył swój talent.

Zdjęcia i opracowanie:
      Magdalena Wojtysiak