• Zakończenie roku szkolnego w klasach 6

•           26 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w klasach szóstych. Prowadząca imprezę - p. Sylwia Demzała serdecznie powitała wszystkich zebranych: ks. prałata  Sylwestra Sienkiewicza, ks. Piotra Krasuskiego, dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów klas szóstych oraz ich rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie polonezem. Przedstawiciele klas szóstych zatańczyli go do utworu „Król Władysław Jagiełło” F. Dzierżanowskiego. Układ taneczny  przygotowały p. Iwona Sawicka i p. Marzena Latosek.

Następnie dyrektor szkoły - p. Alicja Olszewska –   odczytała list, który do uczniów i nauczycieli skierowała pani burmistrz – Elżbieta Radwan. Ponadto pani dyrektor w swoim przemówieniu podsumowała mijający rok szkolny, w którym nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki sprawdzianu zewnętrznego, podziękowała nauczycielom, uczniom i rodzicom za owocną pracę oraz zaangażowanie.

Ksiądz Piotr Krasuski wręczył dwie ufundowane przez siebie nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, ale również prezentują nienaganną postawę moralną i dbają o rozwój duchowy. Otrzymali je Rozalia Tabor i Marek Kundziołka.

Natomiast ksiądz Sylwester Sienkiewicz wspominał, że wielu z obecnych absolwentów osobiście chrzcił i udzielał im pierwszej komunii świętej, a dziś widzi ich opuszczających mury naszej szkoły.

Po przemówieniach przyszli gimnazjaliści złożyli ślubowanie i przekazali sztandar szkoły swoim następcom - młodszym kolegom i koleżankom z klas V.

W dalszej części uroczystości dyrektor szkoły – p. A. Olszewska, wicedyrektor - p. H. Kosowska oraz wychowawcy klas wręczyli nagrody i świadectwa uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Rodzice wszystkich wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne z wyrazami uznania za wzorowe wychowanie swojego dziecka. Specjalne medale otrzymali również szóstoklasiści, którzy odnosili sukcesy sportowe.

Następnie podziękowano nauczycielom, którzy byli wychowawcami obecnych absolwentów zarówno w klasach I-III, jak i IV-VI. Również Rada Rodziców skierowała podziękowania i słowa uznania dla całego grona pedagogicznego za trud włożony w edukację i wychowanie ich dzieci.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy V b i V d przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Izabeli Sokołowskiej i p. Agnieszki Drews. Piątoklasistów wspomagał chór szkolny pewną ręką prowadzony przez p. Krzysztofa Białasa. O dekoracje zadbały panie: Barbara Kołek i Elżbieta Kosson, a zaproszenia na uroczystość wykonała p. Bernadetta Krzyżanowska.

Zdjęcia:
        Magdalena Maszota