• Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

•        20 listopada 2015 r. świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r.

W naszej szkole w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka podjętych zostało szereg inicjatyw przypominających o prawach dziecka.

Przeprowadzone zostały w klasach lekcje na temat Konwencji Praw Dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem postaci wielkiego pedagoga Janusza Korczaka. Uczniowie klas młodszych wykonali plakaty na temat praw dziecka, zaś uczniowie klas 4-6 pod kierunkiem wychowawców opracowali Klasowe Konwencje Praw Dziecka. Twórczość uczniów można było podziwiać na wystawach umieszczonych na korytarzu (I piętro) oraz w sali gimnastycznej. W klasach starszych zorganizowany został również konkurs literacki "O prawach dziecka".

W czasie uroczystego apelu uczniowie klas 4a i 6a zaprezentowali przedstawienie „Król Maciuś I – jak ustanowiono prawa dzieciom?” przygotowane pod kierunkiem p. Sylwii Roguskiej, p. Izabeli Perkowskiej i p. Agaty Tkaczyk przybliżające uczniom genezę przyznanych im praw.

Relacja z uroczystości dla klas 4-6 dostępna jest w zakładce Klasy 4-6/Wydarzenia

Uczniowie klas 1-3 wraz z zaproszonymi na tę uroczystość gośćmi obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 1f pod kierunkiem pani Barbary Rokickiej. W przygotowanie i realizację przedstawienia zaangażowali się również rodzice.

Kulminacyjnym punktem obchodów było wypuszczenie na boisku szkolnym kolorowych balonów, na których wypisano najważniejsze prawa dzieci.

Koordynatorami całej akcji w szkole byli nauczyciele: Barbara Rokicka, Zuzanna Zych, Anna Polakowska, Agata Tkaczyk i Sylwia Roguska.

Relacja z uroczystości dla klas 1-3 dostępna jest w zakładce Klasy 1-3/Wydarzenia

Zdjęcia:
        Hanna Kamieniarz
        Tomasz Wojdyna

Anna Polakowska
        Sylwia Roguska

Za organizację i przeprowadzenie w naszej szkole obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka otrzymaliśmy od p. Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka podziękowanie i książeczkę do szkolnej biblioteki.