• Wizyta Rzecznika Praw Dziecka

•            18 stycznia 2016 roku naszą szkołę odwiedził Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej i wzięły w nim udział dzieci z klas 1-4, które przywitały gościa entuzjastycznie. Oprócz rzecznika gościliśmy również panią burmistrz Elżbietę Radwan oraz panią dyrektor ZEASiP – Halinę Bonecką.

Na początku uczniowie klasy 1f wraz z rodzicami zaprezentowali niezwykle barwne przedstawienie o prawach i obowiązkach dziecka. Były śpiewy i żywiołowe tańce, wzruszające wiersze i cenne rady. Występ bardzo się spodobał, za co należą się brawa dzieciom, rodzicom i wychowawczyni klasy I f – panie Barbarze Rokickiej.

Potem był  czas na zadawanie pytań rzecznikowi. Uczniowie pytali oczywiście o sprawy związane z jego pracą, o to, na czym ona polega, jak został rzecznikiem, czy jest pierwszy raz w Wołominie i najważniejsze - czy lubi grać w piłkę nożną. Pan Marek Michalak okazał się osobą niezwykle ciepłą i bezpośrednią, szybko nawiązał z dziećmi dobry kontakt i chętnie odpowiadał na wszystkie pytania. A jak przystało na Kawalera Orderu Uśmiechu – promienny uśmiech nie schodził mu z twarzy.

Na zakończenie spotkania minister obdarował dzieci upominkami, a na ręce pani dyrektor przekazał ozdobną planszę z Kodeksem Praw Dziecka do powieszenia na ścianie, by przypominała wszystkim prawa najmłodszych.

Sam również otrzymał oprawioną pięknie pracę plastyczną wykonaną z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przez Agatkę Nowińską
        z kl. 1g. Dziękując za plakat obiecał, że zawiesi go w swoim gabinecie, ponieważ bardzo sobie ceni prace dzieci.

Poza tym każdy z uczniów otrzymał podarunek w postaci maskotki, smyczy, długopisu i informacji o prawach dziecka, więc jak nie cieszyć się z tak miłej wizyty.

Galeria zdjęć:

Zdjęcia: