• Obchody 1050. rocznicy chrztu Polski

15 kwietnia 2016 roku społeczność szkolna uczestniczyła w obchodach 1050. rocznicy chrztu Polski.

Rozpoczęła je uroczysta msza święta w Kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej, którą celebrował proboszcz, ks. Witold Gajda. Rangę tego wydarzenia podkreślała również obecność Burmistrza Wołomina pani Elżbiety Radwan, a także dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Wołominie - pani Haliny Boneckiej.

Podczas mszy przedstawiciele klas przyjęli symboliczne światło, na znak, że chrzest, który miał miejsce 1050 lat temu jest stale żywy w sercach młodych Polaków.

Po nabożeństwie głos zabrała pani dyrektor Alicja Olszewska, która zaprosiła zebranych na dalsze obchody, które odbywały się w naszej szkole.

Rozpoczął je znakomity występ młodych aktorów, który został przygotowany pod opieką pań Magdaleny Sycik i Sylwii Demzały. Oglądający go widzowie  mogli sobie uświadomić jak ważnymi były wydarzenia roku 966 i jak znacząco wpłynęły na losy naszego państwa.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród wyróżnionym w konkursie plastycznym, w którym to uczniowie mieli okazje zaprezentować własną wizję chrztu Polski. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Radosław Piwowarski, Julia Maślany, Kacper Trawczyński, Bartłomiej Barabasz, Wiktor Kaczyński, Klaudia Kaczyńska, Artur Oleksiak, Anna Budzyńska, Jakub Barabasz i Paweł Budzyński.

Na zakończenie głos zabrali pani dyrektor Alicja Olszewska, pani dyrektor ZEASiP Halina Bonecka, a także przedstawiciele Rady Rodziców.

Uroczystości towarzyszył chór szkolny pod kierunkiem p. Krzysztofa Białasa, a o dekorację zadbały panie Alicja Żelazo i Magdalena Maszota.

Zdjęcia i opracowanie:
        Izabela Sokołowska