• Ślubowanie pierwszoklasistów

1 września 2016 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Naukę w klasach pierwszych rozpoczęły w większości dzieci 7-letnie. W tym roku utworzono cztery klasy pierwsze.

Prowadząca uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 – p. Jolanta Świderek powitała przybyłych gości: p. burmistrz Elżbietę Radwan i p. dyrektor ZEASiP-u Halinę Bonecką,  dyrekcję szkoły oraz wszystkie dzieci, ich rodziców, pracowników szkoły.

Dyrektor szkoły - p. Alicja Olszewska wyraziła nadzieję, że będzie to kolejny, udany rok szkolny i życzyła wszystkim sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, a nauczycielom - spokojnej, satysfakcjonującej pracy. Serdecznie podziękowała również władzom naszego miasta za środki finansowe, które otrzymała nasza szkoła na zakup pomocy dydaktycznych, dzięki którym dzieci będą rozwijały swoje umiejętności.

Pani burmistrz Elżbieta Radwan podziękowała rodzicom pierwszaków za obecność w tak ważnym dniu dla ich dzieci i życzyła wszystkim uczniom dużo radości w codziennej nauce pod kierunkiem doświadczonej kadry pedagogicznej „Siódemki”.

Wychowawcami poszczególnych klas pierwszych są:

kl. 1a – integracyjna - p. Jolanta Świderek (p. Paulina Górecka – nauczyciel specjalista)

kl. 1b – p. Wioletta Dziobak

kl. 1c – p. Małgorzata Broch

kl. 1d – p. Beata Szczapa

Języka angielskiego pierwszoklasistów uczyły będą: p. Aneta Baltaziuk i p. Beata Piotrowska.

Religię w klasach 1-3 prowadzą: s. Joanna, s. Pauletta i s. Serafina.

Wychowawców klas pierwszych w procesie edukacji wspierają:

p. Mirosława  Markiewicz – pedagog,
        p. Dorota de Ville – psycholog,
        p. Barbara Jaździkowska – pielęgniarka,
        p. Magdalena Majewska i p. Beata Kowalczyk – nauczyciele świetlicy,

W tak uroczystym dniu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. W obecności dyrekcji szkoły oraz zaproszonych gości dzieci przyrzekły: uczyć się pilnie, dbać o dobre imię klasy i szkoły, szanować wszystkich, którzy pracują w szkole, starać się być dobrymi koleżankami i kolegami.

Aktu pasowania na ucznia dokonały: p. burmistrz Elżbieta Radwan, p. Halina Bonecka  - dyrektor ZEASiP-u, p. dyrektor Alicja Olszewska oraz p. Halina Sokołowska - wicedyrektor klas 1-3. Każdy pierwszoklasista został pasowany poprzez dotknięcie ramienia dużym ołówkiem przewiązanym biało-czerwoną szarfą.  Z pewnością był to ważny moment tej uroczystości i dzieci z ogromnym zainteresowaniem i przejęciem oczekiwały na swoją kolej.

Uczniowie obecnych klas pierwszych i uczniowie klasy 2f zaprezentowali program artystyczny, który przygotowali jeszcze przed wakacjami pod czujnym okiem nauczycieli: p. Barbary Rokickiej i p. Zuzanny Zych.

Na zakończenie uroczystości wicedyrektor kl. 1-3 - p. Halina Sokołowska podziękowała dzieciom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości i zaprosiła uczniów i ich rodziców na spotkanie z wychowawcami.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy,

umiejętności i rozwijaniu swoich talentów, a rodzicom – by czerpali radość z nauki swoich dzieci i ich osiągnięć.

Hanna Kamieniarz