• Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. W naszej szkole odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów.

Prowadząca uroczystość – p. Marta Grabowska powitała przybyłych gości oraz wszystkich zebranych w sali.

W tym ważnym dla dzieci dniu towarzyszyli im: burmistrz Wołomina p. Elżbieta Radwan, dyrektor przedszkola nr 6 p. Małgorzata Szcześniak, dyrektor przedszkola nr 2 p. Iwona Guziuk, dyrektor przedszkola nr 5 p. Magdalena Kiliszek, dyrektor szkoły p. Aneta Stańczak, wicedyrektor kl. 4-7 p. Jolanta Mosak, wicedyrektor kl. 1-3 p. Hanna Kamieniarz, a także proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie - ks. Witold Gajda oraz rodzice i pracownicy szkoły.

Zarówno pani burmistrz Elżbieta Radwan jak i pani dyrektor Aneta Stańczak zwróciły się do dzieci z życzeniami, aby nasza szkoła była dla nich miejscem przyjaznym i bezpiecznym, by w ciągu całego roku osiągały najlepsze wyniki w nauce, zdobywały najlepsze oceny, były szczęśliwe i radosne.

Wychowawcami w klasach pierwszych są:

kl. 1a – p. Marta Grabowska

kl. 1b – p. Małgorzata Koźlik

kl. 1c – p. Joanna Mańkowska

kl. 1d – p. Małgorzata Pap

kl. 1e – p. Mariola Jastrzębska

kl. 1f – p. Jolanta Hoppe

Języka angielskiego pierwszoklasistów będzie uczyła p. Marika Szymusiak i p. Aneta Khang. Religię w klasach pierwszych poprowadzą: s. Joanna i s. Dorota.

Wychowawców klas pierwszych w procesie edukacji będą wspierali:

p. Mirosława Markiewicz – pedagog,

p. Katarzyna Gulska – pedagog specjalny,

p. Dorota de Ville – psycholog,

p. Ewelina Chmiel – psycholog,

p. Martyna Bogucka – logopeda,

p. Anna Dobrowolska - Gaj – logopeda,

p. Marzena Szreiber i p. Mariola Dąbrowska - nauczyciele bibliotekarze,

p. Magdalena Majewska, p. Beata Kowalczyk, p. Halina Sokołowska – nauczyciele świetlicy,

p. Barbara Jaździkowska – pielęgniarka.

Podczas uroczystości w obecności sztandaru dzieci pięknie odśpiewały hymn państwowy. Następnie  każdy uczeń ślubował m.in. pilnie się uczyć, być dobrym kolegą i koleżanką, dbać o dobre imię klasy i szkoły, okazywać szacunek wszystkim pracownikom szkoły.

Kolejnym punktem uroczystości było pasowanie na ucznia, aktu tego dokonali burmistrz Wołomina p. Elżbieta Radwan, dyrektor szkoły p. Aneta Stańczak, wicedyrektor kl. 1-3 p. Hanna Kamieniarz oraz proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie - ks. Witold Gajda. Duże kolorowe ołówki dotykały ramion każdego dziecka. Od tej chwili wszyscy stali się prawdziwymi uczniami.

Starsi uczniowie dedykowali na powitanie swoim młodszym kolegom ciekawy i barwny program artystycznym. Widzowie nagrodzili występ uczniów klas 2c, 2d, 2e i 4e pod kierunkiem wychowawców: p. Anny Łaskiej, p. Marii Łabazy, p. Agnieszki Cegiełko i p. Małgorzaty Nojszewskiej wielkimi brawami.

Na zakończenie wszyscy uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawców udali się do sal, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dla pierwszoklasistów był to ważny dzień, stali się prawdziwymi uczniami. Życzymy wszystkim, by czuli się w naszej szkole jak we własnym domu, gdzie będą osiągali sukcesy w nauce, gdzie znajdą przyjaciół i będą mogli z powodzeniem rozwijać swoje zainteresowania i talenty.

Zdjęcia:
        Marika Szymusiak