• „WARTO BYĆ POLAKIEM” – gminny konkurs muzyczny

„WARTO BYĆ POLAKIEM” -   hasło to już siódmy raz połączyło młodych wokalistów
        ze szkół gminy Wołomin.

30 października nasza placówka stała się miejscem, gdzie młodzi ludzie mogli zaprezentować swój talent. W tym roku byliśmy szczególnie przejęci swoją rolą, ponieważ nasz konkurs wpisał się w kalendarz obchodów stulecia niepodległości naszej Ojczyzny i stał się okazją, aby wyrazić swoją radość, miłość i wdzięczność wobec Polski.

Tegoroczny konkurs odbywał się w 3 kategoriach wiekowych, pierwsza obejmuje klasy I-III, druga IV-V, trzecia VI-VIII.

Wysłuchaliśmy wystąpień prawie 30 młodych wokalistów ze szkół gminy Wołomin. Tego dnia gościliśmy wokalistów ze szkół podstawowych w Czarnej, Zagościńcu, Leśniakowiźnie, Duczkach oraz z SP nr 2 i SP nr 4 w Wołominie.

Naszą szkołę reprezentowali:  Oliwia Polit, Amadeusz Fabisiak, Zofia Oleszczuk oraz Nicole Derlatka.

W jury tegorocznego konkursu zasiadali: pani Waleria Patejuk, pan Paweł Rozbicki oraz pani Aneta Stańczak.

Wyniki obrad jury zostały ogłoszone 6 listopada w trakcie gali finałowej w Miejskim Domu Kultury w Wołominie.

Dziękujemy pani dyrektor Anecie Stańczak oraz szkolnemu koordynatorowi konkursu – panu Krzysztofowi Białasowi za organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Opracowanie:
        Magdalena Sycik