• Z życia klas 1-3

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
        • Międzynarodowy Dzień Kropki
      • Bal karnawałowy

• Takiej zabawy od dawna w naszej szkole nie było. 7 lutego w szkolnej stołówce były uśmiechy, tańce, zabawy tak, jak na prawdziwy bal przystało. Przy pięknej muzyce dzieci bawiły się wspaniale.

Dodatkową atrakcją były zabawy, w których wszyscy chętnie wzięli udział.

Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, Spidermanów, wampirów i wielu innych bajkowych postaci.

Zabawę uprzyjemnił pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców w każdej klasie.

Bal umożliwił uczniom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.
        Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

Do zobaczenia na kolejnym balu!

Marta Grabowska

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest co roku 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

W naszej szkole obchodziliśmy to święto 27 listopada. Uczniowie klas 1 mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.

W czasie zajęć dzieci poznały historię Światowego Dnia Pluszowego Misia, wykonywały misiowe zadania matematyczne, uczestniczyły w zabawach ruchowych, zgadywankach, a także wykonywały prace plastyczne: sweterek dla misia polarnego oraz portret swojej ulubionej maskotki.

Ten dzień był pełen uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że Święto Pluszowego Misia pozostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

​​​​​​

• Śniadanie Daje Moc

• W drugim tygodniu listopada, tak jak co roku w naszej szkole, przeprowadzona została akcja Śniadanie Daje Moc

Akcja polegała na zorganizowaniu w klasie wspólnego wartościowego posiłku. Uczniowie kl. 1-3 przygotowali kolorowe kanapki, sałatki i owocowe szaszłyki, do przyrządzenia których użyli zdrowych produktów. Nauczyciele przekazali im ważne informacje z zakresu zdrowego żywienia.

Podczas wspólnego śniadania, w każdej klasie zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Wspólne przygotowanie zdrowego posiłku bardzo podobało się dzieciom i sprawiło im dużo przyjemności. Taka forma działania pozwala na kształtowanie pozytywnych postaw żywieniowych już od najmłodszych lat.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Od 2001 roku 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jego patronką obrano Joannę Porazińską – wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali czytane im książki i odpowiadali na zadawane pytania. Wykonali też z plasteliny bohatera książki Łukasza Wierzbickiego "Dziadek i niedźwiadek".

Klasy 1 Dzień Głośnego Czytania poprzedzili wizytą w bibliotece szkolnej. Poznali prace pań bibliotekarek i zasady korzystania z biblioteki. Każdy z uczniów został pasowany na czytelnika.

​​​​​​

Był to bardzo miły i rozczytany dzień. Zachęcaliśmy w ten sposób dzieci  i rodziców, aby codziennie znaleźli czas na głośne, wspólne czytanie.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi oraz zabawy. W naszej szkole uczniowie klas pierwszych od rana cieszyli  się tym dniem.

Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło w szkolnych salach i korytarzach. Na lekcji wychowania fizycznego została przeprowadzona kropkowa gimnastyka - dzieci losowały kropki, na których były ukryte ćwiczenia do wykonania.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film na podstawie książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Po projekcji oraz pogadance na temat filmu wszyscy uczniowie postanowili pokazać swoje talenty. Przystąpili do wykonania swoich kropkowych dzieł. Wspaniałe efekty ich prac możemy podziwiać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

Po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć  w siebie.