• Z życia klas 4-8

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Dla uczniów klas IV- VIII była to okazja do zabawy i nauki jednocześnie.

Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki, wykreślanki, dzięki którym w przyjemny sposób przypominali sobie tabliczkę mnożenia i ćwiczyli logiczne myślenie.

Na przerwach walczyli o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Egzaminatorami byli uczniowie z klasy 6e: Oliwia, Martyna, Agnieszka, Aleksander, Ewelina i Julia, z klasy 6b: Kamil i Filip, z klasy 5a - Katarzyna oraz z klasy 4a - Aleksandra. Egzaminatorzy zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów.

Zgodnie z hasłem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają" sprawdzali „tabliczkową wiedzę” dorosłych.

W akcji edukacyjnej wzięło udział około 300 uczniów. Wszystkim zdobywcom tytułu „Mistrz Tabliczki Mnożenia” gratulujemy.

Zdjęcia i opracowanie:
        Małgorzata Nojszewska