• Sztandar szkoły

Sztandar Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie

Z pewnością każdy z uczniów naszej szkoły rozpoznaje ten ważny symbol naszej placówki.

Nasz sztandar towarzyszy uczniom „Siódemki” już od 1993 roku. Jest to prostokątny płat materiału, z jednej strony ozdobiony herbem naszego miasta, z drugiej portretem naszej patronki – Królowej Jadwigi.

Najczęściej możemy go zobaczyć w gablocie przy sekretariacie szkoły, ale wielu uczniów z pewnością widziało go w czasie ważnych szkolnych oraz miejskich uroczystości.

W czasie uroczystości sztandarowi towarzyszy tzw. poczet sztandarowy. Służbę w poczcie sztandarowym pełnią uczniowie klas ósmych, którzy corocznie, w czasie uroczystości ukończenia szkoły, przekazują sztandar młodszym kolegom.

Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawują: p. Anna Langwińska, p. Agnieszka Sabala, p. Łukasz Morawski i p. Tomasz Wojdyna.

W kolejnych zakładkach prezentujemy zdjęcia z wydarzeń, którym towarzyszył sztandar naszej szkoły.

Opracowali:
        Magdalena Sycik, Tomasz Wojdyna