• Wiersz W. Szymborskiej pisany ręcznie.
          • Wyniki szkolnego konkursu kaligraficzno-plastycznego poezji Wisławy Szymborskiej

• 31.01.2024 r.

Rok 2023 został ustanowiony rokiem Wisławy Szymborskiej, w związku z tym powstał ogólnopolski projekt „Mistrzyni Szymborska” upamiętniający wybitne osiągnięcia noblistki.

W ramach projektu odbył się konkurs kaligraficzno-plastyczny zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego panią Aleksandrę Syrówkę i panią Annę Polakowską.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Konkursu.

• Prace plastyczne na temat bezpiecznych ferii.
          • Wyniki konkursu plastycznego „Bezpieczne ferie zimowe” w kl. 1-3

• 31.01.2024 r.

Tuż przed feriami został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez Mały Samorząd Uczniowski dla uczniów klas 1-3 pt. „Bezpieczne ferie zimowe”.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa, rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości artystycznej dzieci.

• Złoty puchar
          • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Ortograficzny"

• 30.01.2024 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Ortograficzny” realizowanym w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Orzeł”.

Z radością informujemy, że nasi uczniowie znaleźli się wśród grona laureatów tegorocznej edycji.

• Kolorowe słupki wykresu
          • Czytelnictwo w I półroczu roku szkolnego 2023/24

• 30.01.2024 r.

Denis Diderot, francuski pisarz i filozof okresu Oświecenia mawiał, że "Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać".

Cieszymy się, że nasi Czytelnicy również wychodzą z tego założenia.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami czytelnictwa naszych uczniów w I półroczu roku szkolnego 2023/24.

• Uczniowie oglądający wija na ręku prowadzącej warsztaty.
          • Warsztaty „Nie taki straszyk straszny - czyli o bezkręgowcach”

• 28.01.2024 r.

W styczniu uczniowie klas 1-3 wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach zoologicznych „Nie taki straszyk straszny - czyli o bezkręgowcach” prowadzonych przez panią Katarzynę Kotkiewicz.

Na zajęciach dzieci zapoznały się z bardzo szerokim zakresem zagadnień dotyczących zwierząt z omawianej grupy bezkręgowców.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych warsztatów.

• Uczniowie stojący przy kasach w sklepie.
          • Wolontariusze z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

• 28.01.2024 r.

W dwie soboty 20 i 27 stycznia 2024 r. chętni Uczniowie z naszej szkoły pod czujnym okiem nauczycielek pakowali zakupy w sklepie Carrefour w Galerii Wołomin.

Uśmiechnięci, kulturalni, subtelni, pozytywni i pełni energii pracowali dzielnie i wytrwale tym samym biorąc udział w nakręcaniu spirali dobra 32 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy Uczniom biorącym udział w akcjach WOŚP za bezinteresowną pomoc i czynienie dobra.

• Bezpieczne ferie zimowe

• Rozpoczynają się ferie zimowe. Będą one trwały w tym roku od 15 do 28 stycznia. Dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów.

Gdziekolwiek będziecie spędzać ferie zimowe, bawcie się bezpiecznie. Pamiętajcie o  zasadach zachowania podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz bezpiecznego poruszania się po drogach.

Życzymy wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły udanych i bezpiecznych ferii.

• Plakat w kolorze pomarańczowym i napisem Bezpłatne warsztaty z programowania.
          • „Koduj z Gigantami” – bezpłatne warsztaty z programowania

• 5.01.2024 r.

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w nowej edycji „Koduj z Gigantami” –  bezpłatnych warsztatów z programowania, skierowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich.

Temat przewodni 14-stej edycji warsztatów to „Poszukiwacze kodu”

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pani Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina

• Dwie biegnące dziewczynki, na górze napis Świetlica.
          • Grudzień w świetlicy szkolnej

• 2.01.2024 r.

Grudniowy czas spędzony w świetlicy wprowadził uczniów w świąteczny nastrój. Odliczając dni do magicznego czasu jakim są święta Bożego Narodzenia rozmawiano w świetlicy na temat tradycji, zwyczajów i symboli świątecznych. Świątecznym zajęciom towarzyszyło tworzenie prac plastycznych wykonywanych różnymi technikami i materiałami.

Uczniowie poznali również wybitne postacie, a także przypomniano o konieczności odpowiedniego ubierania się w zależności od pory roku. Nie zabrakło też rozmów o bezpiecznym zachowaniu się podczas przerwy świątecznej.

• Uczniowie pozujący do zdjęcia, a w tle kolorowe paczki.
          • Wsparcie wychowanków Domu Dziecka w Równem

• 1.01.2024 r.

W grudniu Samorząd Uczniowski klas 1-3 oraz 4-8 wspólnie ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zorganizował zbiórkę artykułów higienicznych i chemii domowej na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Równem.

Nasi uczniowie po raz kolejny wykazali się wielkim sercem i włączyli się w zbiórkę dla swoich rówieśników. Dary rosły w oczach! W tygodniu świątecznym, po lekcjach, starsi uczniowie zapakowali wszystkie dary, a kolorowe papiery sprawiły, że nie tylko zawartość cieszyła oczy.

Wszystkie paczki zaraz po świętach trafiły do podopiecznych Domu Dziecka. Dziękujemy za wsparcie!