• Uczennice w góralskich strojach.
          • Przedstawienie bożonarodzeniowe po góralsku

• 17.12.2023 r.

Święta tuż, tuż. W powietrzu czuć zapach choinki, a dookoła świąteczne ozdoby rozświetlają grudniowy mrok. To odpowiedni czas, żeby siódemkową społeczność wprowadzić w klimat radości i spełnionych marzeń.

Uczniowie klas 3a i 5a w piątek, 15 grudnia, przenieśli nas daleko na Podhale, by pastorałkami, życzeniami oraz tańcem stworzyć w wołomińskiej szkole świąteczną atmosferę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego występu.

• Żółta kartka z czerwoną pineską w lewym górnym rogu.
          • 22 grudnia 2023 r. - dzień wolny

• Szanowni Państwo,

22 grudnia 2023 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych – na podstawie rozporządzenia MEN z dn. 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.).

Dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w tym dniu, szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godz. 7.15 – 17.15.

Zgłoszenia prosimy kierować do wychowawców klas.

• Choinka przystrojona eko ozdobami.
          • Wyniki konkursu na najładniejszą eko-ozdobę

• 15.12.2023 r.

Znamy już laureatów konkursu na najładniejszą eko-ozdobę! Zadanie polegało na przygotowaniu ekologicznej ozdoby świątecznej wykonanej z surowców wtórnych, materiałów ekologicznych lub materiałów pochodzenia naturalnego. Do Urzędu Miejskiego wpłynęło 81 pięknych i oryginalnych ozdób.

Miło nam poinformować, że w kategorii B, dla uczniów szkół podstawowych, 2 miejsce zdobył uczeń kl. 3b Aleksander Dąbrowski.

• Uczniowie na scenie w strojach krakowskich.
          • Przegląd Umiejętności Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością „Wierszem i sercem malowane” 2023

• 15.12.2023 r.

Za nami XXII Powiatowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością „Wierszem i sercem malowane” 2023. Przegląd organizowany był przez Miejski Dom Kultury w Wołominie.

12 grudnia uczniowie kl. 3a i 5a wzięli udział w inscenizacji słowno - muzycznej pt.: „Na góralskę  nutę”.

Z kolei uczniowie klasy integracyjnej 8a przygotowali pracę plastyczną pt.: Zima zamknięta w słoiku.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

• Uczniowie kolędujący na dworze.
          • Kolęda dla Hospicjum 2023

• 13.12.2023 r.

Szkolny Wolontariat naszej szkoły po raz drugi wziął udział w akcji kolędowania, mającej na celu wyrażenie solidarności z chorymi Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów.

Nasi Wolontariusze wykazali się pełnym zaangażowaniem, życzliwością i troską.

Kolędowanie dla hospicjum staje się powoli naszą szkolną świąteczną tradycją.

• Dziewczynki trzymające się za ręce. Na górze napis Świetlica.
          • Listopad w świetlicy szkolnej

• 12.12.2023 r.

Listopad upłynął w świetlicy szkolnej bardzo szybko. Był to dla wszystkich czas pamięci o świętach, które wypadały w tym miesiącu.

Listopad rozpoczęto w świetlicy nawiązaniem do Dnia Zmarłych, a także czczono Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada.

Zapraszamy do obejrzenia prac wychowanków świetlicy, które powstały pod kierunkiem wychowawczyń.

• Dziewczynki malujące bombki.
          • Warsztaty plastyczno-edukacyjne kl. 2a i 2b w Sulejówku

• 7.12.2023 r.

Dnia 7.12.2023 r. klasy 2a i 2b były na warsztatach malowania bombek w zakładzie produkcyjnym KPZ Wyrób i Sprzedaż Ozdób Choinkowych w Sulejówku.

Dzieci poznały tajniki produkcji bombek oraz ciekawostki związane z ich historią. Przy życiu profesjonalnych farb, klejów i brokatów dekorowały szklane bombki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych warsztatów.

• Dzieci pozujące do zdjęcia na sankach.
          • Trzeci „Siódemkowy” Kiermasz Świąteczny

• 7.12.2023 r.

Trzeci „Siódemkowy” Kiermasz Świąteczny już za nami. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców i wielu innych osób, kiermasz zakończył się wielkim sukcesem.

Oprócz oszałamiającej kwoty, którą udało się zebrać, był to jeden z nielicznych dni w szkole, kiedy spotkaliśmy się wszyscy -  cała szkolna społeczność - uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

• Uczeń z pucharem i dyplomem.
          • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Prawa Dziecka”

• 5.12.2023 r.

Są już wyniki konkursu plastycznego pt. „Prawa dziecka” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Czarnej pod patronatem Burmistrz Wołomina.

Warunkiem udziału w konkursie było samodzielne wykonanie pracy plastycznej ilustrującej jedno wybrane prawo dziecka.

Miło nam poinformować, że Laureatem Konkursu został uczeń naszej szkoły - Hubert Bogucki z kl. 2b.

• Uczniowie i nauczyciele szkoły muzycznej
          • Koncert muzyczny

• 4.12.2023 r.

W listopadzie uczniowie klas 1-4 wysłuchali niezwykłego koncertu muzycznego o tematyce patriotycznej w wykonaniu nauczycieli i uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wołominie.

Zaprezentowano znakomity program, który przeniósł naszą szkolną społeczność w świat muzyki poważnej.

Zapraszamy do obejrzenioa fotorelacji z tego koncertu.