14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wprowadzono go w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

Dzień Edukacji Narodowej przypada dokładnie w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajmowało się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Rokrocznie 14 października uczniowie dziękują nauczycielom za ich trud włożony w edukację. Oprócz życzeń i kwiatów, przygotowywane są występy artystyczne.

W tym roku szkolnym na taką uroczystość zaprosiła uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły klasa 2i. Pod kierunkiem wychowawczyni – p. Joanny Witkowskiej dzieci zaprezentowały program słowno-muzyczny, w którym nie zabrakło ciepłych słów pod adresem nauczycieli. Zgromadzona w sali gimnastycznej społeczność szkolna wysłuchała wierszy, piosenek oraz koncertu muzyki J.S. Bacha w wykonaniu ucznia kl. 3a przygotowanego pod kierunkiem p. Marii Bienias a także obejrzała umiejętności taneczne drugoklasistów.

Uczniowie klasy 2i popisali się również swoją wiedzą na temat Królowej Jadwigi, bo Święto Patronki w naszej szkole od ponad dwudziestu lat jest nierozłącznie związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Dekorację na uroczystość wykonały panie: Agnieszka Drews i Zuzanna Zych.

Dyrektor szkoły – p. Alicja Olszewska podziękowała uczniom klasy 2i i uczniowi kl. 3a za występ, a nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Następnie podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za trud i zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci i wołomińskiej oświaty. Życzyła wszystkim dużo zdrowia, radości i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wręczyła nauczycielom i pracownikom obsługi nagrody za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków zawodowych.

Hanna Kamieniarz