Ecogames in my Curriculum/Gry ekologiczne w Programie Nauczania

Ecogames in my Curriculum

Gry ekologiczne w Programie Nauczania

Czas trwania projektu 1 kwietnia 2022 r. - 31 marca 2024 r.

W projekcie uczestniczą szkoły z 5 krajów: Włoch, Turcji, Polski, Rumunii i Łotwy. Głównym koordynatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 7.

Cele projektu to:

1. Nabywanie umiejętności i wiedzy w zakresie ekologii na różnych przedmiotach szkolnych takich jak: przyroda, biologia, geografia, technika, plastyka, informatyka, język angielski, wychowanie fizyczne.
        2. Tworzenie nowych, innowacyjnych scenariuszy lekcji w celu uatrakcyjnienia zajęć.
        3. Rozwijanie kompetencji językowych poprzez komunikowanie się z innymi partnerami w języku angielskim.
        4. Rozwijanie u pracowników i uczniów świadomości bycia Europejczykami poprzez uczestnictwo we wspólnym projekcie, nawiązywanie przyjaźni międzynarodowych.
        5. Kształtowanie postaw świadomych obywateli, którzy szanują przyrodę oraz aktywnie uczestniczą w jej ochronie zarówno w środowisku lokalnym jak i na terenie całego świata.
        6. Zachęcanie do nauczania poza salami lekcyjnymi (blisko natury, na łonie przyrody).
        7. Zachęcanie do wykorzystania gier edukacyjnych w procesie nauczania.
        8. Rozwijanie kompetencji cyfrowych zarówno u uczniów jak i pracowników.
        9. Uwzględnienie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, aby rozwijali swoje poczucie inicjatywy i poczucie własnej wartości.

Konkretne produkty, które chcemy uzyskać, to:

1. Logo projektu.
        2. Hasło w języku angielskim promujące projekt.
        3. Strona internetowa projektu w języku ojczystym każdego kraju i języku angielskim.
        4. Platforma edukacyjna dla  nauczycieli, uczniów i rodziców o tematyce ekologicznej, na której będą dostępne:
        • gry interaktywne, planszowe oraz terenowe, które można wykorzystać na  lekcjach;
        • filmy oraz teksty informacyjne;
        • zestaw gier rodzinnych.
        1. „Zielony przewodnik” zawierający scenariusze lekcji do wykorzystania na takich przedmiotach jak: język angielski, plastyka, technika, informatyka i wychowanie fizyczne.
        2. Prezentacje w języku angielskim wykonane przez dzieci na temat ich kraju i szkoły.
        3. Prowadzenie projektu eTwinning, aktualizowanie strony eTwinningu.

Aby upowszechniać projekt, zostanie zorganizowane wydarzenie na platformie eTwinning, informacje na temat projektu będą zamieszczane na szkolnej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Nasze najbliższe działania:

• konkurs na logo projektu;
        • konkurs na hasło promujące projekt;
        • przygotowanie prezentacji w języku angielskim o Polsce;
        • przygotowanie prezentacji w języku angielskim o naszej szkole;
        • w czerwcu odbędzie się u nas wizyta nauczycieli ze szkół partnerskich, do której przygotowania już się toczą.

Projekt koordynują:

p. Aneta Stańczak - dyrektor SP7