• Biblioteka

• Nauczyciel - bibliotekarz: Mariola Dąbrowska                                                    Godziny pracy biblioteki:

poniedziałek - godz. 8.00 - 14.00
        wtorek - godz. 8.00 - 14.00
        środa - godz. 8.00 - 14.00
        czwartek - godz. 8.00 - 14.00
        piątek - godz. 8.00 - 14.00

Biblioteka jest interdyscyplinarną pracownią ogólnokształcącą, w której uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez bibliotekarzy oraz indywidualnie pracują nad zdobywaniem i poszerzaniem wiedzy.

Zadaniem biblioteki jest:

• gromadzenie, opracowanie, przechowywanie i udostępnianie materiałów bibliotecznych;
        • obsługa użytkowników poprzez udostępnianie zbiorów biblioteki szkolnej;
        • prowadzenie działalności informacyjnej;
        • zaspokajanie zgłaszanych potrzeb czytelniczych i informacyjnych;
        • podejmowanie różnorodnych form pracy z czytelnikiem na rzecz upowszechniania czytelnictwa;
        • wspieranie nauczycieli w realizacji ich programów nauczania
        • przysposabianie uczniów do samokształcenia, działanie na rzecz przygotowania uczniów do korzystania z różnych mediów, źródeł informacji, bibliotek
        • rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i informacyjnych uczniów
        • kształtowanie ich kultury czytelniczej, zaspokajanie potrzeb kulturalnych
        • organizacja wystaw i gazetek okolicznościowych
        • udział w realizacji zadań dydaktyczno - wychowawczych szkoły poprzez współpracę
          z wychowawcami klas, nauczycielami przedmiotów, rodzicami uczniów i innymi instytucjami pozaszkolnymi.

Nasza biblioteka  to przytulne, sympatyczne miejsce, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego i interesującego. Do dyspozycji nauczycieli są materiały multimedialne, a uczniowie i nauczyciele mogą korzystać także z różnych tytułów czasopism.