• Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Szkoła, uwzględniając potrzeby rozwojowe swoich uczniów, organizuje pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Jej głównym celem jest wspieranie potencjału rozwojowego ucznia i stwarzanie warunków do jego aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz w środowisku społecznym.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana jest w bieżącej pracy z uczniem oraz porzez zintegrowane działania nauczycieli i specjalistów.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana jest uczniom na podstawie:

- zauważonych przez nauczycieli potrzeb ucznia,

- opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej,

- orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Nauczyciele w ramach udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dostosowują wymagania edukacyjne i warunki pracy ucznia, indywidualizują pracę ucznia, różnicują zadania, dostosowują formy oceniania.

Specjaliści prowadzą z uczniami zajęcia specjalistyczne, prowadzą konsultacje z uczniami, rodzicami i nauczycielami.

W ramach zajęć specjalistycznych prowadzone są:

- zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,

- terapia psychologiczna,

- trening umiejętności społecznych,

- terapia ręki,

- arteterapia,

- gimnastyka korekcyjna.

Psycholodzy i pedagodzy szkolni współpracują z:

- Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Wołominie,

- Fundacją "Spektrum",

- Poradnią Zdrowia Psychicznego,

- Poradnią Zaburzeń Rozwoju i innymi poradniami.

W zakładkach na górze strony podajemy numery kontaktowe do różnych instytuacji zajmujących się udzielaniem specjalistycznej pomocy.