• Samorząd Uczniowski kl. 4-8

Przewodnicząca - Krystyna Dąbrowska

Z-ca przewodniczącej - Aleksandra Dorsz

Sekretarz - Kuba Wąchocki

Krystyna Dąbrowska                                Aleksandra Dorsz                                          Kuba Wąchocki

SAMORZĄD UCZNIOWSKI  DZIAŁA W NASTĘPUJĄCYCH OBSZARACH:

DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWA, do której należy: informowanie społeczności szkolnej o działaniach organu, poprzez prowadzenie gazetki ściennej i umieszczanie informacji na stronie internetowej szkoły; współpraca z opiekunami samorządu, Dyrekcją, Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców; organizacja wyborów przedstawicieli rady.

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA, która realizowana jest poprzez: zbiórkę i realizację projektów na rzecz potrzebujących; współpraca z Wolontariatem Szkolnym.

DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNO-OŚWIATOWA ma na celu: propagowanie wartości i tradycji kultury polskiej; organizowanie konkursów oraz okolicznościowych imprez i akcji,  realizację projektów, które mają uatrakcyjnić życie szkolne.

Prawa i obowiązki samorządu:

• Dba o dobre imię i honor szkoły, kultywuje i wzbogaca jej tradycje.
        • Aktywizuje życie społeczne w szkole.
        • Włącza się w organizację życia szkolnego.
        • Współdziała z opiekunami, Dyrektorem szkoły, Radą Pedagogiczną oraz Radą Rodziców.
        • Uczestniczy w akcjach charytatywnych oraz organizuje takie akcje na terenie szkoły.
        • Wyraża gotowość wzajemnej pomocy uczniom potrzebującym.
        • Stoi na straży wypełniania obowiązków szkolnych.
        • Realizuje wyznaczony plan pracy na rok szkolny.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Agnieszka Standowicz, Aleksandra Syrówka