• Święto Wiosny

Dnia 21 marca 2013 r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Wiosny w naszej szkole. Przygotowała go klasa 5b wraz z wychowawczynią. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. “Snow White and Seven Dwarfs” (“Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”). Zapewne każdy z nas zna sławny cytat polskiej wersji filmu - “Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie?”. Jednak nie każdy wie, jak go przetłumaczyć. Dzieci miały okazję obejrzeć cały spektakl w języku angielskim; ponadto – mogły ujrzeć Królewnę Śnieżkę, złą królową czy podziwiać taniec krasnoludków. Na koniec przedstawienia nie zabrakło oczywiście księcia, który uratował z opresji naszą Królewnę.

Do przedstawienia uczniowie solidnie przygotowywali się na zajęciach koła języka angielskiego. Obecni na sali uczniowie i nauczyciele nagrodzili wysiłek występujących ogromnymi brawami! Wkrótce odbędzie się kolejne przedstawienie. Tym razem wystawimy utwór angielskiego twórcy Lewisa Carrolla.

Po obejrzeniu przedstawienia dzieci wysłuchały prześlicznych trzech piosenek śpiewanych przez nasze uczennice. Każda z tych piosenek nawiązywała do pory roku, jaką jest wiosna. Należy podziękować panu Krzysztofowi Białasowi za pomoc w przygotowaniu dziewczynek.

Na samym końcu naszego apelu zostały rozdane także nagrody za osiągnięcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w wewnątrzszkolnym konkursie języka angielskiego dla klas czwartych  "The Spelling Test", organizowanym przez panie Bernadettę Krzyżanowską i Anitę Kwiatulską.

Oto laureaci:

I miejsce - Aleksandra Jach z kl. 4b