• Ślubowanie pierwszoklasistów

1 września wszyscy uczniowie powitali nowy rok szkolny 2021/2022.

Szczególnie uroczyście przywitali się ze szkołą uczniowie klas pierwszych. Wzięli oni udział w uroczystości pasowania na ucznia, która odbyła się w sali gimnastycznej.

Przyszłych pierwszoklasistów serdecznie przywitały: dyrektor szkoły p. Aneta Stańczak, wicedyrektor kl. 1-3 p. Hanna Kamieniarz i wicedyrektor kl. 4-8 p. Olimpia Klimkiewicz.

W obecności rodziców, gości, dyrekcji i nauczycieli pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Przyrzekali być pilnymi uczniami, dobrymi Polakami, przyjaciółmi przyrody, a swoim zachowaniem napawać dumą rodziców i wychowawców.

Tradycyjnie już po ślubowaniu zaproszeni goście dokonali aktu pasowania uczniów dotykając ramion każdego pierwszaka dużym ołówkiem. Tym symbolicznym gestem zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.

Wychowawcami w klasach pierwszych są:

Kl. 1a (integracyjna) – wychowawca p. Marta Grabowska, nauczyciel specjalista p. Zuzanna Zych

Kl. 1b – wychowawca p. Mariola Jastrzębska

Kl. 1c – wychowawca p. Joanna Mańkowska

Kl. 1d – wychowawca p. Małgorzata Koźlik

Języka angielskiego w klasach pierwszych będzie uczyła p. Magdalena Banaszek, lekcje religii poprowadzi s. Dorota Jórgowiak.

Wychowawców klas pierwszych w procesie edukacji będą wspierali:

pedagodzy – p. Magdalena Tlaga, p. Zefiryna Sycik

psycholodzy – p. Ewelina Chmiel, p. Dorota de Ville

nauczyciele świetlicy – p. Magdalena Majewska, p. Beata Kowalczyk, p. Halina Sokołowska

nauczyciele biblioteki – p. Mariola Dąbrowska, p. Marzena Szreiber

opiekę profilaktyczno-medyczną będzie sprawowała pielęgniarka szkolna - p. Urszula Adamczyk

Wiele miłych życzeń skierowali do naszych najmłodszych zaproszeni goście: burmistrz Wołomina p. Elżbieta Radwan, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej ksiądz Witold Gajda, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Wołominie p. Karol Cudny, a także dyrektor szkoły p. Aneta Stańczak i wicedyrektor p. Hanna Kamieniarz.

Podczas ślubowania pierwszoklasistom towarzyszyły również dyrektorki przedszkoli p. Renata Sobota i p. Magdalena Kiliszek, które swoją obecnością wspierały byłych wychowanków.

Na zakończenie uroczystości uczniowie kl. 2a i 2b pod opieką wychowawczyń p. Marii Bienias i p. Agnieszki Cegiełko przygotowali wesoły program artystyczny, w którym pożegnali wakacje i witali pierwszoklasistów w gronie uczniów naszej szkoły. Oprawę muzyczną zapewnił nauczyciel muzyki p. Krzysztof Białas. Wierszyki, wesołe piosenki i pląsy dedykowane były najmłodszym. Mamy nadzieję, że dodały im otuchy i odwagi.

Na pamiątkę tego wydarzenia wychowawcy wręczyli pierwszoklasistom kolorowe dyplomy.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy, aby dobrze się czuli w naszej szkole, by z ochotą codziennie tu przychodzili i wspólnie z kolegami uczyli się i bawili.

Serdecznie Was witamy i życzymy wielu sukcesów w nauce!!!

Zdjęcia:
        Pani Katarzyna Romek Tomasz Wojdyna