• Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Bronisława Manickiego

8 listopada 2021 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w ważnej uroczystości.

Przy pasażu na Osiedlu Niepodległości została odsłonięta tablica upamiętniająca Bronisława Manickiego - żołnierza Pierwszej Kompanii Kadrowej Józefa Piłsudskiego, kawalera Krzyża Niepodległości oraz Złotego Krzyża Zasługi.

Cały życiorys bohatera walki o niepodległość naszej ojczyzny był mocno związany z ziemią wołomińską.

Pan Bronisław Manicki brał udział w I wojnie światowej, jak również w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku.  Zmarł 10 października 1944 r. w Warszawie. Został pochowany wraz z synem na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Piękny życiorys p. Bronisława Manickiego jest wspaniałym przykładem patriotyzmu i wzorem do naśladowania dla młodych ludzi.

Od dziś część pasażu przy Szkole Podstawowej nr 7 będzie nazwana jego imieniem.

Agnieszka Sabala