• Hola, Hi, po prostu Witaj!

Innowacja pedagogiczna  „Hola, Hi, po prostu Witaj!” będzie realizowana w roku szkolnym 2022/2023 w ramach zajęć dodatkowych dla uczniów klas siódmych.

Wprowadzana innowacja ma na celu:

- zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego i języka hiszpańskiego,

- wdrażanie uczniów do efektywnego spędzania wolnego czasu poprzez promowanie poznawania języków obcych,

- poszerzenie zakresu słownictwa z języka angielskiego,

- poznanie nowego słownictwa z języka hiszpańskiego,

- wzbogacenie wiedzy o Wielkiej Brytanii i innych krajach anglojęzycznych,

- zapoznanie z  informacjami na temat Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych.

Innowacja polega na wprowadzaniu nowych hiszpańskich słów, zwrotów, wyrażeń oraz partii dialogowych za pomocą nawiązań do znanego już słownictwa angielskiego.

W ramach prac projektowych uczniowie będą tworzyć plakaty, fiszki, mini-słowniki. Na zajęciach będzie również stosowana metoda dramy, zwłaszcza poprzez dialogi i scenki dotyczące podstawowych sytuacji komunikacyjnych, np. w restauracji, w sklepie, itp. Ma to na celu poznanie autentycznego – żywego języka i dzięki temu przygotowanie ucznia do użycia poznanego materiału leksykalnego i gramatycznego z zakresu języka angielskiego i języka hiszpańskiego w realnych sytuacjach.

Prowadząca innowację:
        Sylwia Roguska