• „Szkoła do hymnu”

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” tak z pieśnią na ustach wszyscy uczniowie, Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły uczcili narodowe święto – 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Punktualnie o godzinie 11.11 na sali gimnastycznej rozbrzmiały takty „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie wymachiwali biało – czerwonymi flagami i dumnie prezentowali biało – czerwone kotyliony przypięte do piersi. W ten sposób nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu”.

Oprócz hymnu cała Społeczność SP 7 odśpiewała „My, pierwsza brygada” oraz „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych upamiętniło w sposób szczególny obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Pani Dyrektor Aneta Stańczak oraz uczniowie z klasy 8c przybliżyli nam też historię tego święta.  11 listopada 1918 r., po latach wysiłków, po wielu powstaniach, które kończyły się klęską, Polska powróciła na mapę Europy.

To było niezwykłe przeżycie dla całej siódemkowej rodziny. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Zdjęcia:
        Dawid Krasnodębski