• Konkursy

Wyniki konkursu „Moja zakładka do książki”

Przez cały październik 2023 r. trwał w naszej szkole konkurs na najciekawszą zakładkę do książki. Ku naszej radości konkurs cieszył się niezwykłym zainteresowaniem. Okazało się, że pomysłowość naszych uczniów nie zna granic. Do biblioteki wpłynęło ponad sto bardzo ciekawych prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

A oto lista nagrodzonych:

Kategoria klasy 1-3

• I miejsce - Michał Kazanowski kl.3b
        • II miejsce - Zuzanna Koniec kl.2a
        • III miejsce - Błażej Filipek kl.1a
        • Wyróżnienie: Berenika Nandzik kl.2b, Antoni Antonowicz kl.1a, Faustyna Lupa kl.1c

Kategoria klasy 4-6

• I miejsce - Barbara Lupa kl.6e
        • II miejsce - Zofia Turek kl.5b
        • III miejsce - Szymon Kazanowski kl.6c
        • Wyróżnienie: Ewelina Krysik kl.6e, Nina Suchan kl.6e, Hanna Jabłońska kl.6c

Kategoria klasy 7-8

• I miejsce - Zuzanna Oleksiak kl.7e
        • II miejsce - Natalia Nandzik kl. 7e
        • III miejsce - Wojciech Śliwowski kl. 7a
        • Wyróżnienie: Alicja Godlewska kl.7e, Aleksandra Stodolak kl. 7e, Wiktoria Król kl. 7a

Zakładki można podziwiać w gablocie przy pokoju nauczycielskim.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za tak liczne uczestnictwo, nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) podjęło tę piękną inicjatywę.

Z okazji tego święta zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie ogólnoszkolnym na najciekawszą zakładkę do książki. Stworzymy szkolną kolekcję zakładek.

Ciekawostką jest, że największą kolekcję zakładek wpisaną na listę rekordów Guinessa stworzył Frank Divendal z Holandii. Zbiór powstaje od 1982 roku i obecnie obejmuje ponad 120 tysięcy różnych zakładek z całego świata! Żeby nie pogubić się w tak okazałej kolekcji Frank Divendal stworzył system przechowywania zakładek. Najpierw dzieli je na kraje, następnie segreguje tematycznie.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu dostępnymi w regulaminie.

KONKURS CZYTELNICZY „SUPER MOL”

W roku szkolnym 2022/2023 zwycięzcami konkursu czytelniczego zostali:

• Paulina Jędrzejewska -  kl. 2a - 170 książek
        • Julia Dąbrowska - kl. 2d - 161 książek
        • Sindy Smetana - kl.1 - 108 książek
        • Jeremi Pawelec - kl.7d - 71 książek
        • Ewelina Krysik - kl.5e - 65 książek

TYTUŁ SUPER MOLA OTRZYMUJE UCZENNICA KLASY  2a

PAULINA JĘDRZEJEWSKA

W roku szkolnym 20221 / 2023   Paulina wypożyczyła 170 książek.

GRATULUJEMY!!!

Konkursy biblioteczne zakończone

Informujemy, że konkursy: plastyczny w klasach 1-3 Bajczytanki Pani Hanki oraz fotograficzny w klasach 4-8  A ja czytam zostały zakończone.

Z przyjemnością informujemy, że z uwagi na solidność i skrupulatność wykonanych prac wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni.

W sposób szczególny zwracamy uwagę na pomysłowość i estetykę prac Marii Wycech z kl. 5e oraz Laury Duch z kl. 1b. Te właśnie prace nagradzamy w sposób szczególny.

A oto nagrodzeni w kolejności alfabetycznej:

Biały Barbara  kl. 1c

Duch Laura  kl. 1b

Kowalczyk Alicja  kl. 1c

Lubaszka Kinga  kl. 5c

Rupar Gabriela  kl. 2b

Sikorski Oliwier  kl. 1a

Stodolak Aleksandra  kl. 5e

Winiarek Judyta  kl. 1c

Wycech Wiktoria  kl. 5e

Zadrożna Dorota  kl. 3b

Wystawka prac konkursowych znajduje się w gablocie naprzeciwko biblioteki szkolnej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursach i gratulujemy pomysłowości.

Biblioteka wznawia konkurs czytelniczy SUPER MOLIK dla uczniów  klas I-III, który polega na przeczytaniu jak największej liczby książek.

Wyróżnieni czytelnicy otrzymają nagrody książkowe!

Konkurs trwa do 31 maja 2022 roku!

Zapraszamy uczniów kl. 1-3 do udziału w konkursie plastycznym.

Zapraszamy uczniów kl. 4-8 do udziału w konkursie fotograficznym.