• Luty 2023

Życie w kropli wody

Czy wiecie co kryje się w kropli wody?

My już tak!

Dzięki mikroskopom zakupionym w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”, uczniowie koła biologicznego mogli podziwiać ruszające się protisty i skorupiaki oraz różnorodne glony występujące w wodzie.

W samodzielnie wykonanych preparatach mikroskopowych ukryły się pantofelki, eugleny, okrzemki i imponujące roztocza.

Radości z uciekających „żyjątek” nie było końca. To z pewnością nie ostatnie zajęcia z wykorzystaniem tych mikroskopów.

Nauka szycia maszynowego

Uczniowie klasy 4c na zajęciach koła technicznego rozpoczęli naukę szycia maszynowego. Po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznej obsługi maszyny uczniowie kształtowali umiejętność szycia prostego i po łuku wykonując ćwiczenia praktyczne.

Magdalena Maszota

Praca z drewnem

Zima nie odpuszcza więc uczniowie klasy 6c kontynuowali pracę nad kolejnym karmnikiem. Oba karmniki zostały zamontowane na drzewach. Stołówka dla ptaków cieszy się ogromnym powodzeniem.

Magdalena Maszota