• Marzec 2023

Zajęcia z drukarką 3D

Podczas lekcji edukacji wczesnoszkolnej w kl. 2a i informatyki w klasach 4 została wykorzystana drukarka 3D Guider IIs, którą szkoła otrzymała z MEN w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Głównym celem lekcji było zapoznanie uczniów z zasadą działania drukarki 3D, obsługą urządzenia, a także zapoznanie z programami służącymi do wykonywania wydruków 3D.

Na koniec lekcji uczniowie obserwowali wydruk 3D.

Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, którzy z uwagą słuchali o zastosowaniu wydruku 3D w różnych dziedzinach nauki.

Opracowanie:
        Marta Grabowska

Lekcja z mikroskopem

Uczniowie kl. 2a poznali na lekcji przyrody budowę człowieka. Ciało człowieka to fascynujący temat, który od dawien dawna pochłania uwagę zarówno dorosłych jak i dzieci. Jak i dlaczego właśnie tak funkcjonuje nasz organizm, do czego służą wybrane narządy ludzkiego ciała...pytań jest wiele, a z każdą poznaną odpowiedzią, pojawiają się kolejne.

Dzięki mikroskopowi udało się nam zajrzeć w głąb najmniejszych z komórek. Obejrzeliśmy w dużym powiększeniu tkanki ludzkie: skórę, wątrobę, tkankę płucną, żołądek i jelito cienkie. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni wyglądem obserwowanych preparatów.

Opracowanie:
        Marta Grabowska