• Wrzesień 2022

Zajęcia techniczne

We wrześniu wszyscy uczniowie na lekcjach techniki zostali zapoznani z wyposażeniem pracowni technicznej i sprzętem zakupionym w ramach rządowego programu "Laboratoria przyszłości".

Uczniowie klasy 6c na zajęciach koła technicznego samodzielnie zmontowali stół roboczy w pracowni technicznej. Wykorzystane zostały również wypalarki do drewna, które posłużyły uczniom do wykonania ozdobnych breloków. Zostały one podarowane uczniom ze szkoły w Rumunii w trakcie wizyty naszych przedstawicieli w tym kraju, w ramach programu Erasmus+.

Opracowanie:
        Magdalena Maszota, Krzysztof Białas

Lekcja przyrody z mikroskopem

Uczniowie kl. 2a korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

Na lekcji wykorzystano mikroskop cyfrowy, dzięki któremu uczniowie mogli oglądać poszczególne rodzaje liści.

Uczniowie dodatkowo samodzielnie oglądali wykonane przez siebie preparaty (włosy, kredki, nitki). Wszystko co im przyszło do głowy można było zobaczyć w powiększeniu. Wyniki ich pracy zostały wyświetlone na monitorze interaktywnym.

Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem patrzyli w ekran mikroskopu.

Marta Grabowska