• Drugi „Siódemkowy” Kiermasz Świąteczny

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
        Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku
        Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
        Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze

Czerwone Gitary „Jest Taki Dzień”

Taki zwykły, a zarazem bardzo niezwykły dzień odbył się 4 grudnia 2022 r. w naszej szkole. Tego dnia miał miejsce Drugi „Siódemkowy” Kiermasz Świąteczny. Jego organizatorami była prężnie działająca w naszej szkole Rada Rodziców.

Kiermasz świąteczny był doskonałą okazją do zakupu ręcznie robionych ozdób choinkowych, dekoracji świątecznych i wyjątkowych prezentów.

Uczniowie wykonywali ozdoby od kilku tygodni z nauczycielami oraz w domach wraz z rodzicami,  a efekt ich pracy, to sprzedawane na kiermaszu: lukrowane pierniczki, bałwanki, stroiki, choineczki, bombki, aniołki, kartki świąteczne i inne ozdoby choinkowe.

Niezwykłym i chętnie odwiedzanym miejscem była świąteczna ścianka, gdzie całe rodziny tworzyły osadzoną w klimacie świąt sesję zdjęciową.

Podczas kiermaszu odbyły się również licytacje fantów przekazanych przez darczyńców m.i.n.: koszulka Legii z autografami, obrazy namalowane przez nauczycielkę naszej szkoły p. Annę Łaskę, złotą biżuterię, wieczne pióro oraz kubek Mam przyjaciół w Wołominie ofiarowane przez Panią Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina, ściankę balonową na wybraną okazję przygotowaną przez nauczycielkę p. Paulinę Górecką, płytę zespołu ENEJ z autografami, liczne Vouchery i wiele innych.

W miłą świąteczną atmosferę wprowadziły wszystkich kolędy i piosenki świąteczne, które puszczał p. Krzysztof Białas – nauczyciel muzyki w naszej szkole.

Nasz kiermasz zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Wołomina - p. Elżbieta Radwan, p. Łukasz Marek - Zastępca Burmistrza Wołomina, proboszcz ks. Witold Gajda i księża z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, Radni Rady Miejskiej w Wołominie: p. Karol Cudny i p. Paweł Konrad Kocik oraz lokalne media.

Świąteczny Kiermasz Siódemki zakończył się wielkim sukcesem, bo zgromadzono ok. 24.000,00 zł.

Za pieniądze zebrane podczas Pierwszego Siódemkowego Pikniku Rodzinnego „Szczęśliwa Siódemka” ufundowano plac zabaw, którym mogą cieszyć się uczniowie naszej szkoły. Bardzo dziękujmy Radzie Rodziców za tę inicjatywę.

Liczymy, że suma, którą zebrano podczas kiermaszu nie będzie ostateczna, ponieważ do 22 grudnia będą jeszcze trwały internetowe licytacje. Gorąco zachęcamy do obserwowania strony Rady Rodziców na Facebooku.

To był piękny i magiczny czas. Kolejny raz pokazaliśmy, że razem możemy więcej.

Dziękujemy wszystkim licznie zgromadzonym i zaangażowanym w organizację kiermaszu.

Zdjęcia:
        Pani Aleksandra Kwapisiewicz