• Ślubowanie pierwszoklasistów

•           Początek roku szkolnego przyniósł, jak zwykle, wiele wrażeń i emocji wszystkim uczniom, jednak najbardziej odczuły to najmłodsze dzieci – pierwszoklasiści. 1 września 2014 r. do szkoły przyszły 7-latki z rocznika 2007 i dzieci 6-letnie urodzone w pierwszej połowie roku  2008. W naszej szkole utworzono aż dziewięć klas pierwszych, w których uczyć się będzie ponad dwieście dzieci.

Prowadząca uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 – p. Mariola Kumur powitała dyrekcję szkoły, przybyłych gości oraz wszystkie dzieci, ich rodziców, pracowników szkoły.

Dyrektor szkoły - p. Alicja Olszewska przedstawiła wicedyrektorów: p. Halinę Sokołowską (wicedyrektor klas 1-3) oraz  p. Hannę Kosowską (wicedyrektor klas 4-6) oraz pracowników szkoły wspierających wychowawców klas pierwszych w procesie edukacji:

p. Mirosławę  Markiewicz – pedagoga,
        p. Dorota de Ville – psychologa,
        p. Barbarę Jaździkowską – pielęgniarkę,
        p. Anetę Baltaziuk – nauczyciela jęz. angielskiego,
        s. Joannę, s. Alinę i s. Paulettę - siostry zakonne uczące religii.

Dokonano również prezentacji wychowawców poszczególnych klas pierwszych:

kl. 1a – p. Maria Bienias i p. Magdalena Karwowska (nauczyciel specjalista)
        kl. 1b – p. Anna Polakowska
        kl. 1c – p. Hanna Kamieniarz
        kl. 1d – p. Maria Łabazy
        kl. 1e – p. Agnieszka Cegiełko
        kl. 1f – p. Marta Grabowska
        kl. 1g – p. Mariola Kumur
        kl. 1h – p. Katarzyna Andrzejewska
        kl. 1i – p. Anna Łaska

Przybyła na uroczystość przewodnicząca Rady Miejskiej - p. Katarzyna Lubiak życzyła wszystkim uczniom dużo radości i samych sukcesów w nauce.

Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. W obecności dyrekcji szkoły oraz zaproszonych gości dzieci przyrzekły: uczyć się pilnie, dbać o dobre imię klasy i szkoły, szanować wszystkich, którzy pracują w szkole, starać się być dobrymi koleżankami i kolegami, być przyjaciółmi zwierząt i roślin.

Aktu pasowania na ucznia dokonano poprzez dotknięcie ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem przewiązanym biało-czerwoną szarfą.

Młodsze koleżanki i młodszych kolegów w gronie uczniów SP7 powitała Kinga Kupiec – uczennica klasy 2d i ofiarowała pomoc starszych w trudnych sytuacjach szkolnych.

Uczniowie klasy 2d i uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny, który przygotowali jeszcze przed wakacjami pod czujnym okiem nauczycieli:  p. Beaty Szczapy i p. Barbary Rokickiej.

Wicedyrektor kl. 1-3 – p. Halina Sokołowska podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie tak bogatego i radosnego programu i zaprosiła uczniów do sal na spotkania z wychowawcami.

W salach lekcyjnych każdy „świeżo upieczony” uczeń otrzymał z rąk wychowawczyni pamiątkowy dyplom potwierdzający jego przyjęcie do szkolnej braci.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy samych sukcesów w nauce, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, umiejętności i rozwijaniu swoich talentów, a rodzicom – by czerpali radość z nauki swoich dzieci i ich osiągnięć.

Zdjęcia:
        Marzena Paklikowska