• Infolinia oraz czat internetowy dla dzieci i młodzieży

W  roku szkolnym 2021/2022 jest kontynuowana pomoc dla dzieci i młodzieży przeżywających kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19, aby zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

Od 1 listopada działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz czat internetowy.

Pod numerem telefonu   800 12 12 12  młodzi ludzie będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.