Podziękowania

W podziękowaniu za udział naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” otrzymaliśmy dyplom od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do akcji!

List gratulacyjny Burmistrza Wołomina

„Stosunek do zwierząt powinien być – i dla wielu myślących ludzi jest – miarą  człowieczeństwa“

Za pomoc bezdomnym zwierzakom i zorganizowanie oraz przeprowadzenie zbiórki karmy dla zwierząt właścicielki Przytuliska dla zwierząt w Jadowie serdecznie dziękują wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji.

Za pomoc charytatywną przed świętami Bożego Narodzenia oraz udział w akcji „Razem na Święta” nasza szkoła otrzymała podziękowania od Ministra Edukcji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

Za włączenie się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Ministra Edukcji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowani”.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia społeczność naszej szkoły przyłączyła się do zbiórki darów dla kombatantów i dzieci z Kresów Wschodnich.

Zbieraliśmy artykuły szkolne, patriotyczne i spożywcze wraz ze świątecznymi życzeniami.

Za ogromne zaangażowanie, serce i udział w zbiórce darów otrzymaliśmy dyplom uznania wraz z podziękowaniem od organizatorów akcji.

W listopadzie 2018 r. Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole zorganizowało wśród uczniów akcję charytatywną na rzecz Domu Dziecka w Równem. Członkowie Koła otrzymali podziękowania od Dyrektora Domu Dziecka wraz ze świątecznymi życzeniami.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji i sprawili świąteczne niespodzianki dzieciom przebywającym w Domu Dziecka.

Wśród wielu działań przeprowadzonych w naszej szkole z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę znalazła sią ogólnopolska akcja „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. Organizatorzy tej akcji, która wpisała się w kalendarz oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polską niepodległości, przesłali podziękowania za udział naszej szkoły w tejże akcji.

Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Centrum Edukacji Filmowej i bierze aktywny udział w ogólnopolskim programie edukacji medialnej i filmowej.

Lekcje przygotowywane są w oparciu o aktualną podstawę programową na poszczególnych etapach edukacyjnych. Organizatorzy łączą multimedialne i interaktywne zajęcia z projekcjami filmowymi. Dbają o to, by zarówno tematyka lekcji, jak i język przekazu były dostosowane do poszczególnych grup wiekowych. "Lekcje w kinie" są tworzone przez profesjonalistów: filmoznawców, kulturoznawców, specjalistów z dziedziny, której dotyczy lekcja i konsultowane z doświadczonymi pedagogami oraz doradcami metodycznymi.

Zarówno uczniowie naszej szkoły, jak i nauczyciele są zadowoleni z takiej formy zajęć kształtującej właściwy odbiór i interpretację dzieła filmowego.

Za organizację i przeprowadzenie w naszej szkole obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka otrzymaliśmy od p. Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka podziękowanie i książeczkę do szkolnej biblioteki.

Serdecznie  dziękujemy p. Katarzynie Okuniewskiej i p. Luizie Rawskiej za przekazanie paczki z przyborami szkolnymi dla naszych uczniów i wychowanków. Traktujemy to jako wyraz wrażliwości i dobroci oraz umiejętności czynienia dobra wobec innych ludzi.

Z wyrazami wdzięczności
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr7
wraz ze społecznością uczniowską.

Opracowała:
Mirosława Markiewicz