•  

    • Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

    •  

      Na ten dzień czekają wszystkie dzieci...

                 24 czerwca 2016 r. zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016.

      Podczas spotkania uczniów klas 1-3 w sali gimnastycznej p. dyrektor Alicja Olszewska podziękowała wszystkim uczniom za wytężoną pracę i za wspaniałe efekty tej pracy. Podziękowania skierowane były również do nauczycieli za trudną i sumienną pracę oraz dla rodziców, którzy wspierali swoje pociechy w nauce.

      Dla uczniów klas trzecich był to ostatni rok nauki w I etapie edukacyjnym - o czym wspomniała p. wicedyrektor Halina Sokołowska. Od nowego roku szkolnego rozpoczną II etap w swojej edukacji - naukę w klasie 4 pod opieką p. wicedyrektor Hanny Kosowskiej.

      Wszystkim uczniom życzymy pięknych, słonecznych wakacji, pełnych przygód i radości, odpoczynku od szkoły i bezpiecznego powrotu do szkoły 1 września.

      Galeria zdjęć

      Opracowała:
      Hanna Kamieniarz

    • Kibicujemy!

    •  

             Szkoła to nie tylko miejsce, gdzie uczymy się pisać, czytać i liczyć! W dniu meczu reprezentacji Polski i Niemiec zmieniliśmy się w kibiców, biało – czerwone stroje, szaliki, flagi i pomalowane buzie były wyrazem wsparcia dla polskich piłkarzy. Brawo biało – czerwoni, jesteśmy z Wami, piękny mecz: niezawodny Pazdan i Lewandowski!

      Opracowała:
      Anna Polakowska

    • Dorośli - dzieciom: inscenizacja wiersza pt. "Rzepka"

    •  

      „Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie,
      Chodził te rzepkę oglądać co dzień.
      Wyrosła rzepka jędrna i krzepka,
      Schrupać by rzepkę z kawałkiem chlebka!
      Więc ciągnie rzepkę dziadek niebożę,
      Ciągnie i ciągnie, wyciągnąć nie może!” 

       

              14 czerwca 2016 r. uczniowie klas 1-3 spotkali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć niezwykłe przedstawienie. Była to inscenizacja wiersza pt. „Rzepka” Juliana Tuwima i tym razem nie było ono przygotowane przez uczniów jednej z klas, ale przez nauczycieli i rodziców, co dla dzieci było ogromną niespodzianką.        

      Utwór ,,Rzepka’’ J. Tuwima nie wymagał od naszych aktorów nauki tekstu na pamięć, gdyż cały tekst czytał narrator. Głównym zadaniem jednak było przedstawienie charakteru postaci poprzez gest, ruch i przede wszystkim kostium. Trzeba przyznać, że aktorzy wykazali się olbrzymią pomysłowością w wykonaniu stroju charakterystycznego dla danej postaci oraz wielką odwagą w naśladowaniu gestów odgrywanej postaci przy właściwie dobranej muzyce.

      Roześmiane buzie naszych dzieci, które żywiołowo reagowały na kolejne postaci pojawiające się w przedstawieniu świadczą o tym, że była to dla nich świetna zabawa.

      Przy ogromnym aplauzie widzów p. wicedyrektor H. Sokołowska podziękowała głównej pomysłodawczyni – p. Agnieszce Sabale i wszystkim aktorom za tak wspaniałe przedsięwzięcie, a następnie wraz z dziećmi odgadywała, kim były osoby odgrywające poszczególne role.

      Obsada:

      • Narrator – p. Małgorzata Pap (wychowawczyni kl. 1g)
      • Rzepka –  p. Joanna Grabara (mama Mai z kl. 1h)
      • Dziadek – p. Krzysztof Kołodziejczyk  (tata Anielki z kl. 1h)
      • Babcia – p. Agnieszka Sabala (wychowawczyni kl. 1h)
      • Wnuczek – p. Michał Kacprzak (tata Mai z kl. 2c i Patryka z kl. 1h)
      • Mruczek – p. Beata Piotrowska (nauczyciel jęz. angielskiego)
      • Kicia – p. Joanna Witkowska (wychowawczyni kl. 1i)
      • Kurka – p. Agnieszka Leczyk (nauczyciel - specjalista)
      • Gąska – p. Zuzanna Zych (wychowawczyni kl. 3f)
      • Bocian – p. Magdalena Karwowska (nauczyciel - specjalista)
      • Żabka – p. Anna Polakowska (wychowawczyni kl. 2b)
      • Kawka – p. Barbara Rokicka (wychowawczyni kl. 1f)

       

      Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w przedstawieniu za  zaangażowanie i odwagę w występie przed tak liczną publicznością.

      Galeria zdjęć

      Opracowała:
      Hanna Kamieniarz

       

    • Podsumowanie konkursów

    •  

                Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w różnorodnych konkursach prezentując swoje umiejętności i talenty artystyczne lub sportowe. Na apelach szkolnych występują przed społecznością szkolną i otrzymują nagrody i dyplomy. Chętnie chwalą się też zdobytymi trofeami w różnych konkursach pozaszkolnych.

       

      Galeria zdjęć

      Opracowała:
      Hanna Kamieniarz

    • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów

    •              14 kwietnia 2016 r. uczniowie klas trzecich przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty - corocznej akcji wydawnictwa „Operon” i „Gazety Wyborczej”, mającej na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Sprawdzian dostarcza  informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

      Tuż przed godz. 9.00, dyrektor szkoły - p. Alicja Olszewska oraz wicedyrektor - p. Halina Sokołowska, wręczyły wychowawcom i delegacjom klasowym trzecioklasistów testy i życzyły spokojnej pracy.

      Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty składał się z dwóch testów. Jeden dotyczył języka polskiego, a drugi matematyki. Na wypełnienie każdego z testów uczeń miał 45 minut. Pomiędzy sprawdzianami przewidziane było 15 minut przerwy. 

       

    • Powitanie wiosny

    •        Dnia 17 marca 2016 r. klasa 2g zaprosiła koleżanki i kolegów klas 1-3 na przedstawienie p.t. "Witamy wiosnę", które przygotowała pod kierunkiem wychowawczyni - p. Marioli Kumur.

      Drugoklasiści wprowadzili wszystkich w wiosenny, ciepły nastrój. Śpiewali piosenki, tańczyli i odgrywali scenki nawiązujące do tej pięknej i kolorowej pory roku, a barwne kostiumy i dekoracje przyciągały naszą uwagę.

           Dyrektor szkoły - p. Alicja Olszewska serdecznie podziękowała uczniom klasy 2g i p. Marioli Kumur za przygotowanie tak barwnego i ciekawego przedstawienia.

      Spotkanie wszystkich uczniów w sali gimnastycznej było też okazją do wręczenia uczniom nagród i dyplomów za wykonanie prac na konkurs „Kurczak czy zajączek?” ufundowanych przez Radę Rodziców. Wręczono również dyplomy laureatom konkursu plastycznego dotyczącego bezpieczeństwa zabaw zimowych, który zorganizował Mały Samorząd Uczniowski (kl. 1-3).

       

      Opracowała:
      Hanna Kamieniarz

    • Zimowisko 2016

    •           W dniach 01.02 – 12.02.2016 r. nasza placówka zorganizowała ferie zimowe dla chętnych uczniów. Grupa dzieci miała możliwość spędzić swój czas wolny w ciekawy i atrakcyjny sposób. Zajęcia przebiegały według opracowanego programu. Każdy z uczestników znalazł z pewnością coś odpowiedniego dla siebie. W sali świetlicowej odbywały się zajęcia plastyczne, muzyczne i literackie. Poza szkołą były to: wyjścia do kina „Kultura”, wyjścia na basen, lodowisko, wycieczka na Stadion Narodowy i do sali zabaw „Kolorado”. Na zakończenie ferii dzieci otrzymały słodką niespodziankę oraz dyplomy za konkurs plastyczny i rozgrywki warcabowe.

      Galeria zdjęć

      Opracowały:
      Barbara Rokicka
      Anna Polakowska

    • Bezpieczne zabawy zimowe

    •         26 stycznia 2016 r. uczniowie klasy 2i przygotowali apel poświęcony bezpieczeństwu podczas ferii zimowych. Opatrzony był wieloma wierszami, piosenkami, tańcami oraz prezentacją multimedialną.

      Galeria zdjęć

      Opracowała:
      Anna Łaska

       

                Spotkanie wszystkich uczniów klas 1-3 było też okazją do wręczenia dyplomów i nagród laureatom szkolnego konkursu recytatorskiego w języku angielskim, o którym pisaliśmy w zakładce Konkursy.

    • Bale karnawałowe

    •            Tuż przed feriami, pod koniec stycznia, uczniowie klas 1-3 bawili się na balach karnawałowych. Dla uczniów kl. 1-2 były to tradycyjne bale, na które każdy uczeń włożył przygotowane wcześniej przebranie. Stroje były niezwykle barwne i pomysłowe. Trzecioklasiści zaś mieli dyskotekę. W salach rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek. Następne takie bale - dopiero za rok!

      Galeria zdjęć

      Opracowała:
      Hanna Kamieniarz

    • Jasełka - występ uczniów z klas integracyjnych: 2a i 3a

    •  

               Święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż. Dlatego 18 grudnia 2015 r. uczniowie klas integracyjnych: 2a i 3a zaprosili wszystkich uczniów klas 1-3 na przedstawienie jasełkowe przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: p. Marii Bienias i p. Jolanty Świderek oraz nauczycieli specjalistów wspomagających pracę nauczycieli w klasach integracyjnych - p. Magdalenę Karwowską i p. Agnieszkę Leczyk.

      Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu małych artystów bardzo się podobał. Pozytywne wrażenia wzmacniała świąteczna dekoracja, przygotowana przez p. Jolantę Hoppe, p. Mariolę Jastrzębską i p. Iwonę Sawicką oraz barwne stroje. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały taniec z szarfami do piosenki "Hallelujah" śpiewanej przez parę uczniów.

      Występ został nagrodzony dużymi brawami, a dyrektor szkoły - p. Alicja Olszewska podziękowała uczniom i nauczycielom za jego przygotowanie. Wszystkim obecnym złożyła życzenia świąteczne i noworoczne.

      Galeria zdjęć

      Opracowała:
      Hanna Kamieniarz

    • Niech żyją misie!

    • „Niech żyją misie!” - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Pluszowego Misia, który w naszej szkole odbył się  dnia 27 listopada. Jak co roku, nasi najmłodsi uczniowie klas I-III z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wspólnej zabawy. Tym razem chętni uczniowie wykonali strój dla swojego misia. Garderoba misia musiała odpowiadać jednej z podanych kategorii - miś sportowiec, miś pirat, afro miś, miś kucharz, miś śpioch, miś modniś, miś ogrodnik, miś tancerka. Wszystkie przyniesione i zaprezentowane stroje były niezwykle pomysłowe, o czym sami się przekonajcie… zapraszamy do galerii ;-)

      Galeria zdjęć

      Opracowały:
      Katarzyna Mioduszewska
      Zuzanna Zych

    • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

    •        20 listopada 2015 r. odbył się uroczysty apel podsumowujący wszystkie inicjatywy podjęte przez uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji  Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

      W tym szczególnym dla naszej szkolnej społeczności dniu swoją obecnością zaszczyciły nas p. Edyta Malinowska – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Sportu i Edukacji (UM Wołomin), p. Halina Bonecka – dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Wołominie, p. Anna Jaworska – prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, p. Gabriela Czarnecka – Rzecznik Praw Dziecka, p. dyrektor Alicja Olszewska i panie: Halina Sokołowska i Hanna Kosowska – wicedyrektorki naszej szkoły.

      Zgromadzeni goście i dzieci z  klas 1-3 obejrzały piękne przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 1 f pod kierunkiem pani Barbary Rokickiej.

      W przygotowanie i realizację przedstawienia zaangażowali się rodzice, mamy zaśpiewały dla wszystkich dzieci piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są”, a tatusiowie dzielnie towarzyszyli córkom podczas piosenki „Daj mi rękę tato”. Wielkie brawa, którymi nagrodzono małych aktorów jeszcze długo brzmiały w naszych uszach.

      W dniach poprzedzających Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka zostały podjęte również inne działania mające na celu przypomnienie nam dorosłym o prawach i obowiązkach dziecka. Przeprowadzone zostały w klasach lekcje na temat Konwencji Praw Dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem postaci wielkiego pedagoga Janusza Korczaka i wykonano plakaty na temat praw dziecka. Bardzo dziękujemy rodzicom, dzieciom i nauczycielom za ogromny wkład, jaki włożyli w wykonanie plakatów. Uczniowie klas 1-3 wykonali 230 plakatów, co świadczy o tym, jak ważnym i wciąż aktualnym tematem są prawa i obowiązki naszych najmłodszych. Za najciekawsze prace dzieci zostały wyróżnione pamiątkowym dyplomem i słodyczami.

            

             

      Kulminacyjnym punktem obchodów było wypuszczenie na boisku szkolnym kolorowych balonów, na których wypisano najważniejsze prawa dzieci.

      Koordynatorami akcji byli nauczyciele: Barbara Rokicka, Zuzanna Zych i Anna Polakowska.

      Galeria zdjęć

      Zdjęcia:
      Hanna Kamieniarz

      Opracowała:
      Anna Polakowska

    • Zasady dobrego zachowania - kl. 1f - apel dla uczniów klas 1-3

    •  

                 6 listopada 2015 r. uczniowie klasy 1f zaprosili wszystkich uczniów klas 1-3 na przedstawienie "Grunt to dobre wychowanie".

         Pierwszoklasiści przypomnieli najważniejsze zasady zachowania w szkole, w domu, podczas posiłków i w kontaktach z osobami dorosłymi i z rówieśnikami.

      Mamy nadzieję, że po takim przedstawieniu każde dziecko będzie nie tylko stosowało na co dzień "magiczne" słowa: proszę, dziękuję i przepraszam, ale także będzie potrafiło właściwie zachować się w różnych sytuacjach.  Dobre rady, wesołe piosenki i tańce uczniowie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni - p. Barbary Rokickiej.

      Wszystkim bardzo podobał się występ pierwszaków. Uczniowie kl. 1f zostali nagrodzeni oklaskami i pochwaleni przez panią dyrektor Alicję Olszewską, która podziękowała im za przygotowanie przedstawienia na tak ważny temat.

      Galeria zdjęć

      Opracowała:
      Hanna Kamieniarz

       

    • Zasady savoir-vivre'u - występ dla rodziców

    •  

                Zasady dobrego wychowania obowiązują zawsze i wszędzie i po prostu trzeba je znać. Dnia 29.10.2015r. uczniowie klasy 1f przedstawili dla rodziców program słowno-muzyczny pt: "Grunt to dobre wychowanie".

      Uczniowie wiedzą, co to jest dobre zachowanie, dobre maniery, kultura zachowania się w szkole, w klasie, na podwórku, przy  obiedzie. Ważne jest, by te zasady savoir-vivre'u pozostały na dalsze lata życia, aby nie miały powodów do wstydu za własne zachowanie.

      Galeria zdjęć

      Opracowała:
      Barbara Rokicka

    • Dzień Nauczyciela

    •  

             15 października 2015 r. uczniowie klasy 2b zaprosili wszystkich uczniów i nauczycieli na uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela.

      Dzieci recytowały wiersze, odgrywały humorystyczne scenki, śpiewały piosenki i kierowały ciepłe słowa do swych wychowawców i nauczycieli. Uroczystość przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni – p. Anny Polakowskiej.

      Galeria zdjęć

  • Galeria zdjęć

      brak danych