•              Dzień Dziecka na sportowo

Tradycyjnie Dzień Dziecka świętowaliśmy w naszej szkole grając i bawiąc się na świeżym powietrzu.

Uczniowie wzięli udział w Igrzyskach Siódemki, czyli międzyklasowych zmaganiach sportowych. Rywalizowali w pięciu konkurencjach: skokach w dal – z rozbiegu i z miejsca, rzucie piłką lekarską, biegu na 60 m oraz sztafecie.

W przerwach między kolejnymi konkurencjami uczniowie mogli wykonać kolorowe ozdoby, zagrać w gry planszowe, wziąć udział w quizie na temat zdrowego żywienia lub wypowiedzieć się na Ścianie wolnych myśli.

Tego dnia czwartoklasiści mieli możliwość zmierzenia się z praktyczną częścią egzaminu na kartę rowerową – wiadomo przecież, że w Dzień Dziecka szczęście chętniej sprzyja :).

Tego dnia sala nr 3 zamieniła się w kuchnię polową, a niektóre panie nauczycielki w kucharki, które częstowały zgłodniałych naleśnikami, które schodziły niczym ciepłe bułeczki.

W sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe i nastąpiło podsumowanie uroczystości. Pani dyrektor Alicja Olszewska wraz z organizatorami zawodów wręczała pamiątkowe dyplomy.

I tylko na koniec dało się słychać smutne westchnienia: Ech, żeby Dzień Dziecka był w kalendarzu codziennie!

Zdjęcia:
        Izabela Perkowska