• Europejski Dzień Logopedy

6 marca to Europejski Dzień Logopedy.

W Polsce Dzień Logopedy obchodzony jest od 2007 r., a jego zadaniem jest uhonorowanie wszystkich pracujących nad dykcją, wymową i poprawnym wysławianiem się. Jest to także dobra okazja, by zwrócić uwagę na mowę naszych najbliższych, zwłaszcza dzieci. Ważne jest także rozpowszechnienie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji i diagnozy osobom z zaburzeniami mowy.

Z okazji tego dnia po raz pierwszy w naszej szkole logopeda p. Martyna Bogucka zorganizowała dwa konkursy, dla klas 1-3 konkurs pt. „Kolorowe głoski” i dla klas 4-6 konkurs pt. „Łamańce językowe”.

Zadaniem uczniów klas młodszych było jak najpiękniejsze ozdobienie wybranej przez siebie głoski dowolnymi technikami. W konkursie tym przyznano następujące miejsca:

• I miejsce – Szymon Laskowski z kl. 1d
        • II miejsce – Jan Wysokiński z kl. 2d
        • III miejsce – Maja Piekarska z kl. 3d

Wyróżnieni zostali:

• Natalia Nandzik z kl. 1e
        • Michał Simonczyk z kl. 2d
        • Patrycja Miller z kl. 2d

Uczniowie klas 4-6 spróbowali swoich sił w napisaniu krótkich łamańców językowych i zajęli następujące miejsca:

• I miejsce – Aleksandra Kozłowska z kl. 4e
        • II miejsce – Jakub Szymborski z kl. 6c
        • III miejsce – Zuzanna Banaszek z kl. 4a

Wyróżniony został:

• Jakub Książek z kl. 4e

Wszystkie wykonane prace zostały umieszczone na wystawie w dolnym holu, aby inni mogli je podziwiać.

Opracowanie i zdjęcia:
        Martyna Bogucka