• Zakończenie roku szkolnego w klasach VI

•          27 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w klasach szóstych.

Prowadząca imprezę - p. Magdalena Sycik serdecznie powitała wszystkich zebranych: p. Ryszarda Madziara - burmistrza Wołomina, ks. prałata Sylwestra Sienkiewicza, ks. Piotra Krasuskiego oraz dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów klas szóstych, ich rodziców, przedstawicieli klas piątych i zaproszonych gości.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie polonezem, który zatańczyli przedstawiciele klas szóstych do muzyki skomponowanej przez Bartosza Chajdeckiego. Układ taneczny wraz z uczniami przygotowały: p. Iwona Sawicka i p. Marzena Latosek.

Dyrektor szkoły - p. Alicja Olszewska w swoim przemówieniu podsumowała mijający rok szkolny, podziękowała nauczycielom, uczniom i rodzicom za owocną pracę i zaangażowanie.

Następnie głos zabrał p. Ryszard Madziar który gratulował absolwentom i ich nauczycielom osiągnięć i życzył wielu sukcesów w dalszych etapach edukacji, a w czasie wakacji - zasłużonego wypoczynku.

Ksiądz Sylwester Sienkiewicz wspominał, że wielu z obecnych absolwentów osobiście chrzcił i udzielał im pierwszej komunii świętej, a dziś widzi ich opuszczających mury naszej szkoły, by kontynuować naukę w gimnazjum.

Przyszli gimnazjaliści złożyli ślubowanie i przekazali sztandar szkoły swoim następcom: młodszym kolegom i koleżankom.

Nagrody burmistrza za bardzo dobre wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły, reprezentowanie szkoły w lokalnym środowisku otrzymały dwie uczennice:  Nadia Trzaskowska z kl. 6b oraz Kinga Fabisiak z kl. 6e

Dyrektor szkoły – p. A. Olszewska, wicedyrektor - p. H. Kosowska, burmistrz – p. R. Madziar oraz wychowawcy klas wręczyli nagrody i świadectwa uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Rodzice wszystkich wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne z wyrazami uznania za wzorowe wychowanie swojego dziecka.

Uczniowie otrzymali również nagrody za osiągnięcia sportowe. W gronie najlepszych i najaktywniejszych sportowców znaleźli się:

Wojciech Fydryszek  kl. 6a
        Piotr Kanclerz kl. 6b
        Jakub Orych kl. 6c
        Daniel Bąk kl. 6c
        Maciej Dorsz kl. 6c
        Przemysław Bielecki kl. 6e
        Szymon Owczarek kl. 6e
        Eryk Bandera kl. 6e
        Wiktoria Doroz kl. 6e
        Anna Tarsalewska kl. 6e
        Kinga Fabisiak kl. 6e
        Joanna Rzempołuch kl. 6e
        Wiktoria Stefańska kl. 6e
        Zuzanna Tabor kl. 6d
        Julia Ufnal kl. 6d

Następnie podziękowano nauczycielom, którzy w klasach I-III byli wychowawcami obecnych absolwentów: p. H. Kamieniarz, p. Małgorzacie Pap, p. Marii Bienias, p. Maryli Łabazy i p. Agnieszce Cegiełko. Kwiaty otrzymały też pani pedagog Mirosława Markiewicz, pani psycholog Dorota de Ville i pani pielęgniarka Barbara Jaździkowska.

Rada Rodziców również skierowała podziękowania i słowa uznania dla całego grona pedagogicznego za trud włożony w edukację i wychowanie ich dzieci.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy V e przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Kosson i p. Marzeny Szreiber. Piątoklasistów wspomagał chór szkolny p. Krzysztofa Białasa. Na zakończenie Wiktoria Kostrzewa z kl. 6d wykonała piosenkę pt. „Ostatni raz z moją klasą”.

Zdjęcia:
        Tomasz Wojdyna