• Dzień Dziecka - festyn

•               30 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Najpierw uczniowie spędzili z wychowawcami czas na wspólnej zabawie, a później wszyscy zgromadziliśmy się przed szkołą, gdzie powitaliśmy gości – Burmistrza Wołomina Ryszarda Madziara i Starostę Powiatu Wołomińskiego Piotra Uścińskiego. Obaj panowie złożyli dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta, a burmistrz podarował uczniom piłki do gry w siatkówkę i koszykówkę.

Następnie goście razem z dyrekcją i uczniami dokonali oficjalnego otwarcia zmodernizowanego parkingu przy naszej szkole. Dzięki temu, że ulica Lipińska zyskała nową nawierzchnię i przybyło miejsc parkingowych, droga  do szkoły stała się dużo przyjemniejsza i rzecz jasna bezpieczniejsza.

Później wszyscy przeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie można było podziwiać występy taneczne członków szkoły pani Anny Głogowskiej, pokazy sztuk walki  przygotowane przez szkołę pana Grzegorza Jarząbka oraz występy wokalne i taneczne naszych uczniów.

Jednak i tak wszyscy czekali z niecierpliwością na moment, kiedy będzie można odwiedzać kolejne stoiska z atrakcjami.  Chętni ustawiali się w kolejce do malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, po ciasto, naleśniki i oczywiście po to, by wziąć udział w konkurencjach sportowych lub kupić ciekawą książkę. Powodzeniem cieszyła się także loteria fantowa. Festyn zakończył pokaz tańca przygotowany przez dzieci pod kierunkiem trenera z Ukrainy.

Wszystkim dopisywał dobry humor, o który dbali organizatorzy, dlatego z niecierpliwością oczekujemy na festyn za rok.

Zdjęcia:
        Magdalena Sycik