- Konkursy 2024/25
- Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych
- Konkurs „Wizja Wołomina Marzeń”
- Mistrzostwa Gminy w koszykówce chłopców
- Gminny konkurs plastyczny „Zwierzęta lubię, szanuję i dbam”
- Gminny konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę na Boże Narodzenie 2024
- Gminny konkurs plastyczny na najładniejszą ekoozdobę 2024
- Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej dziewcząt
- Konkurs Kolęd i Pastorałek „Pastuszkowie przybywajcie Jemu wdzięcznie przygrywajcie…”
- I Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Kobyłce
- Gminne zawody w mini siatkówce dziewcząt
- Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt
- XI Międzyszkolny Festiwal Piosenki
- Gminny konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę wielkanocną 2025
- Powiatowy konkurs plastyczny „Naklejka Dzielnego Pacjenta – Szpital bliski dziecku”
- Ogólnopolski konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik
Konkursy 2024/25
10 Ogólnopolski Konkurs „Ratujemy i Uczymy Ratować”
Zapraszamy szkoły biorące udział w Programie do udziału w 10. Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Tegoroczna edycja konkursu podzielona będzie na trzy etapy:- I Etap (Ogólnopolski) – trwa od 17.03.2025 r. (poniedziałek) do 13.04.2025 r. (piątek);
- II Etap (Prace wyróżnione) – trwa od 15.04.2025 r. (wtorek) do 15.05.2025 r. (czwartek);
- III Etap (Finał) – 04.06.2025 r. (środa).
W ramach I etapu Uczestnicy muszą przygotować pracę plastyczną w technice kolaż na temat „Pierwsza pomoc to dziecinnie proste”. Praca może zajmować maksymalnie jedną stronę w formacie do B1. Praca musi odpowiadać merytorycznym wymaganiom Programu oraz zawierać logo Programu. Każdy Uczestnik przesyła jedną pracę konkursową.
Prace prosimy przesyłać:
- na adres Fundacji WOŚP: ul. Dominikańska 19c 02-738 Warszawa,
- drogą elektroniczną jako zdjęcie wysokiej jakości na adres e-mail: uczymyratowac@wosp.org.pl,
- lub dostarczyć osobiście do Fundacji WOŚP.
Zadanie konkursowe dla II etapu zostanie ogłoszone po zakończeniu oceny prac I etapu i wyłonieniu zwycięzców Etapu I. Wyniki I Etapu zostaną przesłane Uczestnikom na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym do Konkursu.
Finał Konkursu będzie polegał na rywalizacji Reprezentacji Ratowniczej w specjalnie przygotowanych konkurencjach. Zadania konkursowe będą łączyć aktywności ruchowe z testem wiedzy na temat podstawowych czynności ratujących życie, zgodnie z Programem.Finał odbędzie się w formie gry miejskiej na terenie Warszawy. Udział w finale wezmą Uczestnicy wyłonieni w II Etapie Konkursu. Zwycięzcy finału zostaną wyłonieni i ogłoszeni w dniu Finału, po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji.
Dla zwycięzców III Etapu Konkursu przewidziano nagrody rzeczowe, których wykaz oraz zasady przyznawania zostaną zamieszczone na stronie internetowej Organizatora: https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/konkurs, najpóźniej do dnia 23.05.2025 r.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------48. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” 2025
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w 48 edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.
Konkurs obejmuje trzy kategorie wiekowe:- kategoria: klasy I-III
- kategoria: klasy IV-VI
- kategoria: klasy VII-VIII
Istotą Konkursu jest:
- pobudzanie aktywności artystycznej;
- ujawnianie młodych talentów recytatorskich;
- wyrobienie nawyku czytania i rozwój czytelnictwa oraz popularyzacja literatury.
REPERTUAR:
- Klasy I – III: jeden utwór (wiersz) – tematyka dowolna. Czas trwania indywidualnych prezentacji nie może przekroczyć 1,5 minuty.
- Klasy IV-VI i VII-VIII: dwa utwory (dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy) – tematyka dowolna. Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut.
- Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich.
- Utwory powinny prezentować jak najlepiej możliwości interpretacyjne recytującego. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrane przez recytatora dwa utwory były zróżnicowane w treści i nastroju.
- Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach.
- Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie zmieniają repertuaru.
Recytatorzy przechodzą przez kilka szczebli eliminacji – szkolne, gminne, powiatowe, a laureaci ostatniego szczebla biorą udział w przesłuchaniach finałowych w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.
Eliminacje gminne odbędą się 1 kwietnia o godzinie 10:00 w Centrum Aktywności Wołomin - Stara Elektrownia.
ZGŁOSZENIA przyjmowane są do 25 marca 2025 r. pod adresem: magdalena.baranska@mdkwolomin.pl
Finał 48. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie przy ul. Elektoralnej 12, w dniach 12 i 13 kwietnia 2025 r.
Koncert Laureatów 48 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w dniu 26 kwietnia 2025 r.
Zachęcamy do udziału w Konkursie, a zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z dokumentami konkursowymi:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Festiwal Piosenki o Zdrowiu
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołominie serdecznie zaprasza dzieci ze Szkół Podstawowych z powiatu wołomińskiego do udziału w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.
Głównym założeniem Festiwalu jest motywowanie dzieci i młodzieży do dbania o zdrowie, zainspirowanie ich tematyką zdrowotną, propagowanie zasad dotyczących szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki nałogów, profilaktyki chorób, higieny osobistej oraz bezpiecznego wypoczynku, poprzez połączenie atmosfery zabawy z popularyzacją treści prozdrowotnych.
Tematyka piosenek dotyczy szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności: zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki uzależnień, profilaktyki chorób, zdrowia psychicznego, higieny osobistej, bezpiecznego wypoczynku, Hasła Roku, ekologii.
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z podziałem na kategorie:
- kategoria I (kl. I-V)
- kategoria II (kl. VI-VIII)
Każdy uczestnik/zespół przygotowuje jeden utwór o zadanej tematyce, nie przekraczajacy 5 minut.
Tekst utworu musi być własny i po raz pierwszy wykonany podczas Festiwalu. Podkład muzyczny może być własny lub zapożyczony tylko z jednego utworu (należy podać nazwisko autora).
Festiwal odbywa się w trzech etapach: szkolnym (do 10 kwietnia 2025 r.), powiatowym (21 maja 2025 r.) i wojewódzkim (5 czerwca 2025 r. w Siedlcach).
Szkołę w kolejnym etapie będą reprezentowali Laureaci pierwszego miejsca z I i II kategorii.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami Konkursu.