2025/2026
- Z życia szkoły...
- Ślubowanie pierwszoklasistów
- XIV Gminny Konkurs WARTO BYĆ POLAKIEM
- „Szkoła do hymnu”
- Patriotyczne popołudnie w Izbie Muzealnej Wodiczków
- Szkolny koncert pieśni i piosenek patriotycznych
- Przedstawienie jasełkowe pt. „Opowieść, która trwa”
- Kolędowanie w Izbie Muzealnej Wodiczków
- „Być kobietą, być kobietą…” – szkolny koncert z okazji Dnia Kobiet
- Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie ósmoklasistów
Uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie ósmoklasistów
26 czerwca 2026 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego ósmoklasistów.
Swoją obecnością zaszczycili nas następujący goście: Pan Karol Cudny – Przewodniczący Komisji Edukacji, Pani Patrycja Szewczak – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Ks. Witold Gajda – proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej.
Pani Dyrektor Aneta Stańczak pogratulowała Absolwentom wspaniałych wyników i życzyła im mądrych wyborów oraz sukcesów w dalszej nauce. Pan Karol Cudny odczytał list od Pani Burmistrz – Elżbiety Radwan, skierowany do ósmoklasistów. Każdy z gości w swoich przemówieniach zaznaczył, jak ważnym etapem w życiu młodego człowieka jest nauka, ale również istotne jest spełnianie marzeń i odpoczynek, dzięki któremu można nabrać sił do dalszej edukacji.
Jednym z ważniejszych punktów uroczystości było symboliczne przekazanie sztandaru przez uczniów klas ósmych swoim młodszym kolegom z klas siódmych. Ten wyjątkowy gest podkreśla kontynuację szkolnych tradycji oraz przekazywanie wartości kolejnym pokoleniom uczniów. Następnie uczestnicy wydarzenia mieli okazję podziwiać dostojnie wykonany polonez, który wywołał zachwyt i wzruszenie wśród zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów.
Podczas akademii nie zabrakło podziękowań, które padły z ust przedstawicieli klas ósmych, oraz wspaniałych niespodzianek taneczno-muzycznych. Swoje talenty zaprezentowali: Nikodem Komorowski z kl. 7b, Agata Kołakowska – uczennica kl. 7c razem z tanecznym partnerem – Julianem Szuchnikiem, a także Katarzyna Satora z kl. 7a, Lena Wytrykowska i Wiktoria Sobota z kl. 7d oraz Maja Wilczyńska z kl. 8d.
Wyróżnieni uczniowie z rodzicami z kl. 8a
Wyróżnieni uczniowie z rodzicami z kl. 8bWyróżnieni uczniowie z rodzicami z kl. 8c
Wyróżnieni uczniowie z rodzicami z kl. 8d
Wyróżnieni uczniowie z rodzicami z kl. 8e
W trakcie uroczystości wręczono nagrody dla uczniów z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
Szczególne wyróżnienie – statuetki absolwenta – zostały wręczone uczniom, którzy przez cały rok szkolny osiągali najwyższe wyniki i byli wzorem do naśladowania. Uhonorowano również uczniów za osiągnięcia sportowe, zaangażowanie w wolontariat, działalność w samorządzie uczniowskim oraz za sukcesy w konkursach.
Dziękujemy wszystkim za przybycie na tę wyjątkową uroczystość. Rodzicom gratulujemy ich Pociech. Absolwentom mówimy: „Z nadzieją patrzcie w przyszłość, wykorzystajcie swoje talenty, niech otaczają Was mądrzy, dobrzy ludzie, a lata spędzone w naszej szkole wspominajcie z sentymentem i uśmiechem”.
Galeria
Zdjęcia:
Marta GrabowskaOpracowała:
Monika Chmielińska