• 20 lat temu...

1 września 1999 r. nasza Szkoła została przeniesiona do nowego budynku, po 12 latach funkcjonowania w budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego 1. Otwarcie nowej Szkoły odbyło się w dzień rozpoczęcia roku szkolnego 1999/2000 i wprowadzenia wielkiej reformy oświatowej m. in.  powołującej do życia gimnazja.

Prezentujemy materiał archiwalny z tego wydarzenia, który ukazał się na naszej (archiwalnej już) stronie internetowej w marcu 2001 r.

Otwarcie Szkoly - ul. Poprzeczna 6 - archiwum

Wśród nas jest wiele osób, które dobrze pamiętają ten dzień. Jest to poprzednia dyrektor naszej Szkoły – p. Alicja Olszewska oraz panie wicedyrektor: Danuta Boruc i Krystyna Chajęcka, nauczyciele, którzy przeszli już na emeryturę oraz nauczyciele, którzy do dziś pracują w naszej Szkole – a jest ich w naszej Szkole niemało. Są to również obecni i emerytowani pracownicy obsługi i administracji oraz absolwenci szkoły, którzy teraz przyprowadzają tu swoje dzieci… Niektórych nie ma już wśród nas, ale zostaną na zawsze w naszej pamięci i historii Szkoły.

Chciałoby się powiedzieć: 20 lat minęło jak jeden dzień… Tak, szybko minęło, ale ileż po drodze się wydarzyło! Cała społeczność szkolna przez wszystkie lata ciężko pracowała, by budować dobre imię naszej Szkoły i tworzyć wizerunek Szkoły bezpiecznej i przyjaznej uczniom. Dyrekcja Szkoły we współpracy z orgnem prowadzącym - Gminą Wołomin tworzyła bezpieczne i właściwe miejsce do pracy i nauki. Nauczyciele z pasją i zaangażowaniem kształcili i wychowywali swoich uczniów, wprowadzali ich w XXI wiek, idąc z duchem czasów i podążając za tak gwałtownie rozwijającą się technologią informacyjno-komunikacyjną. Nasza Szkoła jest szkołą nowoczesną, ale mamy świadomość, że musimy podążać za zmieniającym się światem i nadal się rozwijać.

Ogromnym wsparciem dla naszej Szkoły byli i są Rodzice naszych uczniów, którzy nie ustają w działaniach na rzecz unowocześniania i tworzenia właściwych warunków nauki dla swoich dzieci, są również fundatorami nagród dla dzieci na koniec roku szkolnego.

I na koniec Ci, bez których nasza Szkoła by nie istniała – Uczniowie – radośni, ciekawi, czasem rozkrzyczani, czasem pełni obaw, utalentowani i odnoszący sukcesy na miarę swoich możliwości, rozwijający swoje pasje i zainteresowania, uczący się zasad pracy w grupie i nawiązywania pozytywnych relacji z rówieśnikami, biorący udział w różnych akcjach charytatywnych, wolontariacie, godnie reprezentujący naszą Szkołę w różnych uroczystościach i konkursach.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wszystkie lata rzetelnej i pełnej pasji pracy na rzecz naszej Szkoły.

Mamy nadzieję, że kolejne lata będą dla nas pomyślne i pozwolą na realizację projektów, zmierzających do rozwoju naszej Szkoły.

Hanna Kamieniarz