• Chłopczyk i dziewczynka oraz kolorowe przybory szkolne.
          • „Precz z nudą” - zbiórka organizowana przez Wolontariat

• 17.05.2024 r.

Od 17 maja do 10 czerwca Wolontariat organizuje zbiórkę nowych książeczek dla dzieci i kolorowanek, które przekazane zostaną na dziecięcy oddział pediatryczny wołomińskiego szpitala.

Dary przekazujemy do sali nr 42 (p. Anny Polakowskiej)  lub nr 66 (p. Moniki Lach).

Zachęcamy wszystkich do wlączenia się w zbiórkę.

• Uczennica kl. 7 z dyplomem i książką.
          • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

• 17.05.2024 r.

Już od kilku lat Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu organizuje Ogólnopolski Konkurs Literacki. Tegoroczna V edycja odbyła się pod hasłem „W sidłach grozy”.

Miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych III miejsce zdobyła uczennica klasy 7c Nikola Kozdęba, która napisała opowiadanie pt. „Klątwa klauna z opuszczonej willi”.

Serdecznie gratulujemy!

• Żółta kartka z czerwoną pineską w lewym górnym rogu.
          • Dni wolne

• Szanowni Państwo,

zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego dni, w których odbywa się egzamin uczniów klas 8, czyli: 14-16 maja 2024 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu w wyżej wymienione dni organizowane są w świetlicy szkolnej zajęcia opiekuńcze.

• Dyplom dla szkoły za udział w gminnych mistrzostwach tabliczki mnożenia.
          • XIII Gminne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia

• 7.05.2024 r.

W dniach 15 - 18 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Wołominie odbyły się XIII Gminne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wołomina.

Naszą szkołę reprezentowała siedmioosobowa drużyna, która rywalizowała w 6 grach w dwóch grupach wiekowych: Prymus, Olimpijczycy, Sokole oko, Krzyżak, Szeryf oraz Ekspres drużynowy.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Konkursu.

• Namalowana farbami postać Mikołaja Kopernika.
          • Święto Matematyki 2024 w klasach 4-8

• 7.05.2024 r.

Co roku marzec jest w naszej szkole miesiącem, w którym na wesoło przekonujemy uczniów, że matematyka jest ok.

W ramach obchodów Święta Matematyki chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Gdańskie Wydawnictwo.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie portretu znanego matematyka. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pracami uczniów.

• Czarne pióro i niebieski kałamarz.
          • Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym?

• Drodzy Rodzice i Uczniowie klas ósmych!

Zbliża się czas egzaminów. Zdajemy sobie sprawę, że jest to czas wzmożonego stresu.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami udostępnionymi w poradnikach.  Znajdują się tam informacje, jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym oraz jak pomóc dziecku w tym trudnym czasie.

Zachęcamy gorąco do skorzystania z lektury.

• Dwie biegnące dziewczynki, na górze napis Świetlica.
          • Kwiecień w świetlicy szkolnej

• 5.05.2024 r.

W kwietniu uczniowie świetlicy odkrywali kosmos. Powstało wiele pięknych, kolorowych prac plastycznych na temat baśni H.Ch. Andersena.

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi przeprowadzono pogadanki na temat tego co dobre, a co złe dla naszej planety. Poruszono też bardzo ważny temat zdrowia.

Przypomniano także informacje na temat świąt majowych. Utrwalalono symbole narodowe oraz wykonano prace plastyczne, które ozdobiły szkolny korytarz.

• Uczniowie w odświętnych strojach oglądający występ uczniów.
          • Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 4.05.2024 r.

29 kwietnia 2024 r. uczniowie klas IV-VIII  pod opieką pani Agnieszki Sabali oraz pana Krzysztofa Białasa przygotowali akademię.  Upamiętniała ona ważne święta: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Celem uroczystości było przypomnienie genezy i historii zbliżających się świąt, a także refleksja nad tym, czy obchody świąt narodowych są przejawem współczesnego patriotyzmu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

• Pieski i dorośli ludzie przed schroniskiem.
          • Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska „Znajdki” w miejscowości Krusze

• 4.05.2024 r.

W marcu 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce karmy dla podopiecznych fundacji „Znajdki”.

Celem tego przedsięwzięcia była poprawa warunków pobytu zwierząt w schronisku oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt.

Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane dla bezdomnych zwierząt.