• Wystawa prac w holu szkoły
          • Rozstrzygnięcie konkursu „Upcycling - coś z niczego”

• 05.05.2022 r.

Z okazji Dnia Ziemi, który obchodziliśmy 22 kwietnia, uczniowie klas 4-8 brali udział w szkolnym konkursie „Upcykling - coś z niczego”.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie praktycznego lub ozdobnego przedmiotu, z wykorzystaniem materiałów z odpadów nadających się do ponownego wykorzystania.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w realizacji swoich pomysłów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających najciekawsze prace.

• Papierowy żonkil na tle Warszawy
          • Akcja „Żonkile”

• 04.05.2022 r.

19 kwietnia 1943 roku w warszawskim getcie wybuchło powstanie. Bezbronni i wycieńczeni Żydzi stanęli do walki o swoje życie.

Corocznie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin upamiętnia bohaterskich mieszkańców getta organizując akcję „Żonkile”. Ten żółty kwiatek jest symbolem zbiorowej pamięci o ofiarach powstania.

W tym roku również uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody rocznicy wybuchu powstania w getcie.

W klasach 4-8 nauczyciele historii przeprowadzili lekcje przybliżające uczniom tamte wydarzenia.

• Plakat przedstawiający dwoje dzieci przyglądających się planowi miasta. Na górze strony tytuł konkursu "Jestem mieszkańcem europejskiej metropolii".
          • „Jestem mieszkańcem europejskiej metropolii” - konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3

• 04.05.2022 r.

Zapraszamy uczniów klas 1-3 i ich wychowawców do udziału w konkursie, którego celem jest zobrazowanie 18-letniej obecności Polski w Unii Europejskiej, ukazanie korzyści płynących z członkostwa w UE, podkreślenie wspólnych wartości oraz pobudzenie dyskusji o przyszłości Europejczyków.

Celem konkursu jest promowanie idei Unii Europejskiej oraz wskazanie korzyści płynących z bycia obywatelem Europy, w tym europejskiej metropolii – metropolii warszawskiej.

Na klasy, które stworzą najlepsze plakaty czekają atrakcyjne wycieczki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Parku Rozrywki Majaland w Góraszce oraz warsztaty w SOWA – Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Piasecznie. Czekają też nagrody dla nauczycieli.

• Na górze tytuł "Skąd się bierze woda w kranie? niżej kropla wypływająca z kranu
          • Wyniki konkursu „Skąd się bierze woda w kranie?”

• 02.05.2022 r.

Gmina Wołomin oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wołominie zorganizowały w kwietniu konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pt. „Skąd się bierze woda w kranie?”.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej wyżej podane hasło, na temat znaczenia wody w życiu człowieka oraz wpływu człowieka na jej jakość i zasoby, w tym sposobów jej oszczędzania w domu.

Bardzo nam miło, że wśród laureatów znalazło się 4 uczniów naszej szkoły, którzy w każdej kategorii wiekowej otrzymali wyróżnienia.

Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych prac.