• Ślubowanie pierwszoklasistów

Uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Naukę w klasach pierwszych rozpoczęły dzieci 6 i 7-letnie i podobnie, jak w roku ubiegłym, utworzono w naszej szkole aż dziewięć klas pierwszych.

Prowadząca uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 – p. Małgorzata Koźlik powitała przybyłych gości: p. burmistrz Elżbietę Radwan i p. dyrektor ZEASiP-u Halinę Bonecką,  dyrekcję szkoły oraz wszystkie dzieci, ich rodziców, pracowników szkoły.

Dyrektor szkoły - p. Alicja Olszewska serdecznie witając wszystkich w murach naszej szkoły wyraziła nadzieję, że będzie to kolejny, udany rok szkolny i życzyła wszystkim sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, a nauczycielom - spokojnej, satysfakcjonującej pracy.

Pani burmistrz Elżbieta Radwan życzyła wszystkim najmłodszym naszym uczniom dużo radości, dobrych ocen i nowych przyjaźni; nauczycielom zaś – dużo cierpliwości i wytrwałości w realizowaniu zawodowych planów. Rodzicom złożyła życzenia dobrej współpracy z gronem pedagogicznym, by osiągnięcia ich dzieci były jak najwyższe i przyniosły im wiele satysfakcji.

Wychowawcami poszczególnych klas pierwszych są:

kl. 1a – p. Mariola Jastrzębska

kl. 1b – p. Małgorzata Koźlik

kl. 1c – p. Joanna Mańkowska

kl. 1d – p. Jolanta Hoppe

kl. 1e – p. Barbara Rokicka

kl. 1f – p. Małgorzata Nojszewska

kl. 1g – p. Małgorzata Pap

kl. 1h – p. Agnieszka Sabala

kl. 1i – p. Joanna Witkowska

Języka angielskiego pierwszoklasistów uczyły będą: p. Aneta Baltaziuk i p. Beata Piotrowska.

Religię w klasach 1-3 prowadzą: s. Joanna, s. Alina, s. Pauletta i s. Serafina.

Wychowawców klas pierwszych w procesie edukacji wspierać będą:

p. Mirosława  Markiewicz – pedagog,
        p. Dorota de Ville – psycholog,
        p. Barbara Jaździkowska – pielęgniarka,
        p. Magdalena Majewska i p. Beata Kowalczyk – nauczyciele świetlicy,
        p. Mariola Dąbrowska i p. Marzena Szreiber - biblioteka szkolna.

W dalszej części uroczystości pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. W obecności dyrekcji szkoły oraz zaproszonych gości dzieci przyrzekły: uczyć się pilnie, dbać o dobre imię klasy i szkoły, szanować wszystkich, którzy pracują w szkole, starać się być dobrymi koleżankami i kolegami, być przyjaciółmi zwierząt i roślin.

Aktu pasowania na ucznia dokonały: p. burmistrz Elżbieta Radwan, p. dyrektor Alicja Olszewska, p. Halina Sokołowska - wicedyrektor klas 1-3 oraz p. Hanna Kosowska - wicedyrektor klas 4-6. Każdy pierwszoklasista został pasowany poprzez dotknięcie ramienia dużym ołówkiem przewiązanym biało-czerwoną szarfą.  Z pewnością był to ważny moment tej uroczystości i dzieci z ogromnym zainteresowaniem i przejęciem oczekiwały na swoją kolej.

Uczniowie obecnych klas pierwszych i uczniowie klasy 2h zaprezentowali program artystyczny, który przygotowali jeszcze przed wakacjami pod czujnym okiem nauczycieli: p. Barbary Rokickiej i p. Katarzyny Mioduszewskiej.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, umiejętności i rozwijaniu swoich talentów, a rodzicom – by czerpali radość z nauki swoich dzieci i ich osiągnięć.

Relacja z uroczystości znajduje się również na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.