• Święto Patronki

13 października 2015 r. obchodziliśmy Święto Patronki naszej szkoły - Królowej Jadwigi, które zazwyczaj łączymy z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas 0 – VI, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Na uroczystość przybyli: burmistrz Wołomina – p. Elżbieta Radwan, dyrektor ZEASiP-u – p. Halina Bonecka oraz proboszcz naszej parafii – ks. Witold Gajda.

W swoim przemówieniu pani dyrektor Alicja Olszewska nawiązała do postaci naszej Patronki – Królowej Jadwigi oraz złożyła życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom naszej placówki.

Do życzeń przyłączyła się również pani burmistrz Elżbieta Radwan, która doceniła trud i poświęcenie nauczycieli naszej szkoły i życzyła wytrwałości, zdrowia i wielu sukcesów nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale i w życiu osobistym.

A skoro przyjechała – jak powiedziała - na „imieniny szkoły”, to przywiozła nam wspaniały prezent!

Okazała się nim mobilna pracownia tabletowa, która umożliwi organizację zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Uroczystego przekazania tabletów umieszczonych w szafie do bezpiecznego przechowywania i transportowania dokonali nasi goście: p. burmistrz Elżbieta Radwan, p. dyrektor Halina Bonecka, ks. Witold Gajda oraz p. Tomasz Kozłowski – administrator szkolnej sieci i nauczyciel najbardziej zaangażowany w powstanie tego typu pracowni.

Pokaz tabletów spotkał się z ogromnym aplauzem ze strony uczniów, którzy niezmiernie cieszyli się z tego, że będą mogli pracować na komputerach nie tylko na zajęciach w sali komputerowej.

Warto dodać, że jest to jedna z dwóch pracowni mobilnych, jakie przekazała nam pani burmistrz. Wkrótce otrzymamy drugą, taką samą pracownię.

Ogromnymi brawami podziękowaliśmy za tak wspaniały prezent i czujemy się wyróżnieni, ponieważ jest to pierwsza mobilna pracownia w naszej gminie, a może i w powiecie – jak wspomniała p. dyrektor Halina Bonecka.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nauczycielom nagród przyznanych przez dyrektora szkoły – p. Alicję Olszewską za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków w zakresie trudnej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Ciepłych słów w stosunku do dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników obsługi nie szczędzili również przedstawiciele Rady Rodziców, którzy podziękowali za trud nauczania i wychowania oraz za troskę o każdego ucznia naszej szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie z klas: 4e, 6a i 6c przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Agnieszki Zawackiej, która była również autorką tekstów zaprezentowanych przez uczniów.  Występom towarzyszył chór szkolny pod kierunkiem p. Krzysztofa Białasa, a o dekorację zadbali: p. Bernardetta Krzyżanowska i p. Tomasz Wojdyna.

Hanna Kamieniarz