• Gminny konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej „WARTO BYĆ POLAKIEM”

•       Już szósty raz gościliśmy w naszej szkole wokalistów, którzy przyjechali do nas z różnych szkół  gminy Wołomin, aby zaprezentować nam własne interpretacje patriotycznych utworów.
               Miło nam również było gościć ich opiekunów oraz wszystkich, którzy przyjechali wspierać i dopingować młodych artystów.

Na widowni liczni uczniowie naszej szkoły, dla których dzisiejszy konkurs był nie tylko spotkaniem z piosenką, ale również lekcją patriotyzmu.

Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie:

Danuta Michalik - założycielka i prezes Fundacji Oda, opiekunka Izby Muzealnej poświęconej poświęconej Rodzinie Wodiczków, w tym  sławnemu dyrygentowi rodem z Wołomina Bogdanowi Wodiczko.

Waleria Patejuk – sopranistka, artystka, śpiewająca w Chórze Teatru Wielkiego i Opery Narodowej występowała nie tylko w Warszawie i Polsce, ale na całym świecie.

Paweł Rozbicki - pianista, założyciel i dyrektor Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie.

Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Oleszczuk z utworem „Niepodległa niepokorna”, Maja Fronczyk, która zaprezentowała utwór pt. „Pierwsza brygada” oraz Nicole Derlatka, która  zaśpiewała pieśń pt. „Szara piechota”.

Dziewczętom akompaniował na akordeonie pan Krzysztof Białas.

Na koniec przesłuchań pani wicedyrektor Hanna Kosowska oraz pan Krzysztof Białas, koordynator konkursu, wręczyli młodym wokalistom pamiątkowe dyplomy. Na oficjalne wyniki konkursu musimy jednak poczekać do 22 listopada, kiedy to nastąpi finał wszystkich trzech części konkursu „Warto być Polakiem” oraz koncert laureatów.

Dziękujemy członkom jury, którzy podjęli się naprawdę trudnej funkcji oraz wszystkim opiekunom i osobom, które pomogły naszym wokalistom w przygotowaniach do konkursu.

Słowa podziękowania kierujemy również do p. Magdaleny Maszoty – autorki scenografii do dzisiejszej uroczystości.

zdjęcia:
        Marzena Paklikowska