• Europejski Tydzień Kodowania 2019

Z przyjemnością informujemy, że również w tym roku nasza szkoła wzięła udział

Europejskim Tygodniu Kodowania

Europe Code Week

Na mapie, po zbliżeniu, wyświetla się nasze wydarzenie.

Za nami Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania, który w tym roku przypadał na dwa tygodnie w dniach 5-20 października 2019 r. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty!

Akcja ta co roku organizowana jest na terenie całej Europy i zachęca wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W dzisiejszych realiach niezwykle pożądane są umiejętności związane z programowaniem. Poza tym nauka programowania posiada walory edukacyjne, takie jak m.in. rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozumowanie, wnioskowanie.

Inicjatywa ta znana jest uczniom naszej szkoły, kodujemy już od kilku lat począwszy od najmłodszych uczniów klas pierwszych.

Kodujemy  na różne sposoby: na komputerach, na kartkach, na macie, łączymy kodowanie z ruchem, a nawet tańcem.

Prezentujemy różnorodne działania uczniów w zakresie kodowania na zajęciach.  TUTAJ i TUTAJ

W tym roku również otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa za aktywny udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.